meble do kuchni

Kuchnia to serce domu, miejsce spotkań całej rodziny, wspólnego gotowania, często najlepsze imprezy odbywają się właśnie w kuchni. Nic więc dziwnego, że większość właścicieli domów czy mieszkań dba o to, aby właśnie ta przestrzeń była zawsze w najlepszej formie. Kuchnia to miejsce, gdzie przygotowujemy sobie posiłki, więc oprócz wyglądu ważne jest, aby była ona funkcjonalna.

Aranżacja wnętrz to kwestia indywidualnego gustu, dlatego nie ma jednego najlepszego przepisu na urządzenie kuchni. Wybór dobrych mebli kuchennych to raczej kombinacja czynników i gustów, które razem dają wspaniały efekt. Jeżeli podejmujecie się samodzielnie urządzać kuchnię zanim przejdziecie do działań musicie przeanalizować wiele czynników, które pozwolą ponieść jakość i funkcjonalność. Przychodzimy z pomocą! Przedstawiamy wam nasze wskazówki dotyczące wyboru mebli kuchennych, aby odciążyć was trochę od stresu związanego z poszukiwaniami, ponieważ zrobiliśmy to za was. Zanim jednak przejdziemy do konkretnych punktów warto uściślić, że w dzisiejszych czasach kuchnia już nie jest punktem domu, gdzie tylko gotujemy, jej znaczenie znacznie się poszerzyło. Teraz bardzo często posiadamy tam przeznaczoną przestrzeń do jedzenia samodzielnie czy ze znajomymi podczas uroczystej kolacji, oprócz tego ze względu na przestronny stół możemy tam pracować. Musimy o tym pamiętać podczas wyboru mebli kuchennych, aby na wszystko wystarczyło miejsca i przy okazji zadbać o estetykę, aby było to też przyjemne miejsce do spędzania czasu.

Spis Treści

Co musimy zrobić, aby mieć swoją kuchnię marzeń?

Zmierzcie przestrzeń, którą chcecie wykorzystać. Nie wiedząc, ile metrów macie do wykorzystania stawiacie się przed ogromnym ryzykiem wydania pieniędzy w błoto. Działanie „na oko” spowoduje, że kuchnia zostanie źle zagospodarowana, co w efekcie może być mało estetyczne i niewygodne. Kuchnia to inwestycja na lata, a nieprzemyślane umeblowanie może powodować niepotrzebny stres i złość.

Dobrze wykonane wymiary pozwolą nam też drogą eliminacji pozostawienie tych mebli i dodatków, które są nam najbardziej potrzebne, dzięki czemu unikniemy poczucia przytłoczenia nadmierną ilością elementów.

Jeżeli jednak posiadacie już własną kuchnię i dokonujecie jedynie remontu pozostawiając część mebli dobrze będzie na podstawie wymiarów poszukać takich, które będą się wpasowywać przede wszystkim wysokością i strukturą.

W przypadku mebli kuchennych uniwersalną radą jest wybieranie długich i funkcjonalnych schowków, ustawianych pionowo w mniejszych miejscach lub poziomo w większych. Idealnym przypadkiem jest oczywiście przestronna kuchnia, która zapewnia miejsce na dekorowanie i więcej domowych, uroczych mebli.

Kolor

Gdy już wiecie, ile miejsca możecie przeznaczyć na nowe meble czas na dobieranie odpowiednich produktów. Ty warto rozważyć jaka estetyka was interesuje i jaki kolor chcecie, aby był tym dominującym. Jeżeli zależy wam na wielokolorowych rozwiązaniach zalecamy poszukać stron, które pokazują na palecie barw, jakie kolory najlepiej ze sobą łączyć (podobne odcienie lub kontrasty). Najlepszym sposobem jest wybranie kolorów całkowicie przeciwnych do tych, które już macie, lub wybranie podobnych. Uderzające różnice nigdy nie są zalecane.

Materiał

Podobnie jak meble do salonu te kuchenne wymagają materiału, który uchroni je przed szybkim zniszczeniem związanym z codziennym gotowaniem, uderzeniami naczyń, tłuszczem itd. Nowoczesne kuchnie świetnie komponują się z nierdzewnymi stojakami i dodatkami, podczas gdy drewniane są lepsze do kuchni rustykalnych i tradycyjnych. Poszukujecie własnego stylu? Poszukajcie inspiracji, której jest mnóstwo na takich aplikacjach jak na przykład Pinterest. Wybierając to, co najbardziej wam się podoba, określicie swój styl i zbudujecie bazę pomysłów na idealną kuchnię.

Funkcjonalność

Trudno jest ustalić uniwersalne zasady dotyczące funkcjonalności w kuchni, ale jest kilka, które należy wziąć pod uwagę: przechowywanie jest priorytetem. Im więcej miejsca na przechowywanie tym lepiej, dlatego wybierajcie duże szafki z pojemnymi szufladami.

Akcesoria do kuchni

Akcesoria kuchenne to ważna sprawa, to one znacznie ułatwiają nam proces przygotowania posiłków. W poczuciu estetyki warto dobierać dane narzędzia, które będą wpasowywać się w całą przestrzeń kuchenną, wtedy unikniemy poczucia zagracenia. Możliwości wyboru jest wiele: możecie dopasować miedziane garnki i sztućce ze stali nierdzewnej lub dodać doskonałe drewniane akcenty do swojej rustykalnej kuchni.

Dobrze zaplanowana kuchnia to klucz do sukcesu i zadowolenia z własnego domu czy mieszkania. Warto skorzystać z porad specjalistów i opinii doświadczonych osób. Dzięki temu będziecie się cieszyć idealną kuchnią przez wiele, długich lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here