5 zalet szafy przesuwnej wykonanej na wymiar

Nowa aranżacja zwykle wymaga odświeżonego, innego umeblowania. Grunt, żeby było ono funkcjonalne. Jednocześnie trzeba zadbać o to, by wpisywało się w estetykę wybranego stylu. Przykładem mebla, spełniającego te warunki, jest szafa przesuwna. Dlaczego opłaca się zainwestować w tę robioną na wymiar? Sprawdź!

1. Wymaga mniej przestrzeni niż klasyczna szafa

Mebel z drzwiami przesuwnymi znakomicie nadaje się do niewielkich pomieszczeń. Dlaczego? Otóż planując jego lokalizację we wnętrzu, nie trzeba zostawiać sporej przestrzeni przed frontem. Wystarczy zaledwie kilkadziesiąt centymetrów miejsca, by swobodnie dostawać się do szafy przesuwnej. W przypadku drzwi uchylnych byłoby to zdecydowanie za mało. Wówczas ryzykujesz blokowanie przejścia albo obijanie tymi drzwiami ulokowanych w pobliżu mebli… Lepiej więc wybrać model przesuwny.

2. Wpasujesz ją co do cala w wybraną wnękę

Wykonane na zamówienie meble są wyjątkowe w swoim rodzaju. W komandor.pl produkuje się takie elementy wyposażenia, precyzyjnie uwzględniając warunki przestrzenne u klienta. Dzięki temu zamawiający dostaje gotowy mebel, idealnie wpasowujący się w dane miejsce w domu. Żaden gotowy zestaw szaf bądź półek nie daje takiej możliwości maksymalnego wykorzystania przestrzeni.  W małych pokojach meble na wymiar to w zasadzie jedyne sensowne wyjście.

3. Jest uniwersalnym meblem – pasuje wszędzie!

Poszukujesz pojemnego, estetycznego mebla do sypialni? Potrzebujesz lepiej wpasowanej we wnękę szafy do przedpokoju? A może przymierzasz się do umeblowania pokoju dziecka? W każdym z tych przypadków opcja z drzwiami przesuwnymi będzie odpowiednia. Wystarczy dopasować design do stylu pomieszczenia i potrzeb domowników.

Warto pamiętać, że szafa przesuwna nada się też do mniej typowych zastosowań. W niewielkim, minimalistycznym pokoju dziennym ukryje kino domowe, zestaw gier planszowych czy rzadziej czytane książki. W jadalni pomieści odświętne zastawy, obrusy. Natomiast wyposażona w przeszklenia, wyeksponuje np. ciekawe pojemniki na zioła lub pamiątkowe filiżanki. Szafa przesuwna ma też wiele innych zalet, jak np. to, że nie potrzebuje dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu drzwi.

4. Można ją dowolnie personalizować

Gdy wybierzesz szafę przesuwną na wymiar, dostosujesz ją ściśle do swoich wymagań. I to zarówno pod względem konstrukcji, jak i wyglądu. Możesz osobiście decydować:

  • ile półek ma się znaleźć w środku,
  • czy i jakie wieszaki będą zainstalowane,
  • co z oświetleniem zawartości,
  • z jakich materiałów ma być wykonany mebel,
  • czy chcesz nadbudówkę,
  • jakie kolory będzie miała gotowa szafa.

To spore pole manewru… i pole do popisu dla Twojej pomysłowości i kreatywności.

5. Ma nowoczesne mechanizmy – posłuży długie lata!

Współcześnie wykonywane szafy przesuwne wyposażone są w solidne mechanizmy jezdne. Dolne tory mogą być instalowane bezpośrednio na podłodze. Warto pamiętać, że drzwi w takim meblu zazwyczaj mają większą szerokość niż skrzydła uchylne. Co to oznacza w praktyce? Pozwala to na wygodniejszy dostęp do wnętrza. Od razu da się zobaczyć, co w którym miejscu ulokowano w szafie.

Specjalne taśmy o długim i krótkim włosiu montuje się po to, aby zapobiec wpadaniu kurzu do środka mebla. Mechanizm zamykania działa tak, że nie sposób przytrzasnąć sobie niechcący palca. To ważne przede wszystkim wtedy, gdy umeblowanie ma stać się wyposażeniem pokoju dziecięcego.

Przesuwne drzwi to nie tylko domena garderoby czy mebla, ustawionego w przedpokoju. Współczesne szafy przesuwne wspaniale wpasowują się w aranżacje innych pomieszczeń. Opłaca się zainwestować w nie, by cieszyć się uporządkowaną, gustowną przestrzenią domową. W jakim pomieszczeniu Ty planujesz mieć taką szafę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here