przeciek

Zalanie – i co dalej? Najlepiej nie czekać, tylko działać. Na rynku działa wiele firm, które specjalizują się nie tylko w usuwaniu skutków zalania w postaci osuszenia pomieszczeń i całych lokali oraz budynków, ale także przede wszystkim takich, które zajmują się wykrywaniem przecieków i uszczelnianiem ich. Warto znaleźć przyczynę problemu i szybko usunąć usterkę po to, aby awarie nie powtarzały się w przyszłości. Jak wygląda cała procedura? Kiedy i w jaki sposób można się z taką firmą rozliczyć? Kiedy ma się pewność, że usługa wykonana jest poprawnie?

Pierwsze kroki po zalaniu

Jeśli doszło do zalania, to zapewne winna temu była usterka na instalacji – pęknięcie uszczelki, perforacja na rurociągu, czy też rozszczelnienie w okolicach wodomierzy, czy innych urządzeń włączonych do instalacji wodnej. Aby rozległość zalania nie była zbyt duża, należy niezwłocznie odciąć dopływ wody do budynku lub lokalu (np. usługowego, czy mieszkalnego). Kolejnym krokiem, jaki należy podjąć, jest zabezpieczenie miejsca zalania w celu zminimalizowania szkód oraz skontaktowanie się z usługodawcą, który pomoże nam te szkody usunąć i przywrócić pomieszczenie/lokal/budynek do stanu pierwotnego.

Jaką firmę wybrać?

zalanie

Najlepiej taką, która jest prowadzona przez fachowców, czyli techników i inżynierów z branży instalacyjnej oraz taką, której doświadczenie pozwoli na sprawne zajęcie się problemem. Warto postawić na sprawdzone metody wykrywania wycieków oraz specjalistyczny sprzęt. Dzięki temu unikniemy przeciągających się prac i wydłużenia czasu remontu oraz, co najważniejsze, unikniemy powtórnych awarii w przyszłości.

Jak to rozliczyć?

Koszty związane z usunięciem następstw awarii w postaci zalania mogą być znaczne. Warto zabezpieczyć siebie i swój majątek już na początku i wykupić polisę, która ochroni przed nimi w razie wystąpienia zalania, pożaru itp. zdarzeń. Wówczas w przypadku wystąpienia awarii, po zleceniu profesjonalnej firmie lokalizacji wycieku, należy zwrócić się do towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym mamy podpisaną umowę w celu uzyskania wszystkich wymaganych dokumentów, które należy po zakończeniu realizacji zlecenia przedłożyć do akceptacji ubezpieczyciela. Na szczęście na rynku istnieją firmy rzetelne, które nie tylko zajmują się zleceniami takimi, jak wykrywanie przecieku oraz uszczelnianie rurociągów, ale także w sposób sprawny i bezstresowy wspomogą zleceniodawcę w przygotowaniu całej niezbędnej dokumentacji przebiegu prac, a nawet rozliczają te prace w sposób całkowicie bezgotówkowy, pomijając długotrwałą procedurę składania dokumentów przez zleceniodawcę i biorą sprawy w swoje ręce. Warto zatem polegać na ich doświadczeniu, gdyż usprawni to zamknięcie sprawy i dzięki temu szybciej będzie można zapomnieć o awarii i jej skutkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here