roleta wewnetrzna

Jesteś na etapie urządzania swojego mieszkania i zastanawiasz się nad efektownymi osłonami okiennymi? W tym artykule dowiesz się o plusach i minusach rolet oraz zasłon.

Przy wyborze okiennego wykończenia, które zapewni prywatność, kontrolę nad światłem i dodatkową izolację termiczną, jednym z najczęściej zadawanych pytań jest, co wybrać – roletę czy zasłonę? Oba te rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego warto zastanowić się, jakie są Twoje priorytety i potrzeby.

Spis Treści

Rolety w mieszkaniu

Rolety wewnętrzne to proste i nowoczesne rozwiązanie, które oferuje wiele możliwości konfiguracji, w tym różne sposoby montażu, mechanizmy otwierania i zamykania oraz szeroką gamę kolorów i wzorów. Roleta może być także łatwa do czyszczenia i wymiany, dzięki czemu możemy regularnie odświeżać nasze wnętrze. Istnieją również specjalne rodzaje rolet, takie jak rolety dzień-noc, które pozwalają na regulację ilości światła w pomieszczeniu w zależności od potrzeb. Wybór różnego typu rolet jest ogromny. W ostatnich latach dużą popularność zyskują również rolety rzymskie oraz plisy.

Wiele osób zastanawiających się nad tym na jaki rodzaj osłony okiennej się zdecydować zauważa, że proste rolety montowane na ramie okiennej to jedno z najtańszych rozwiązań. Do ich montażu nie są potrzebne karnisze, a z uwagi na fakt, że są montowane bezpośrednio przy szybie, do ich produkcji jest zużywane stosunkowo niewiele materiału. Można nawet wyobrazić sobie, ile tkaniny potrzebnej jest do stworzenia rolety, a ile do wyprodukowania zasłony na to samo okno. Nic zatem dziwnego, że rolety są rozwiązaniem dużo bardziej ekonomiczniejszym. W sklepach takich jak RoletyPolska oraz Najtanszewewszechswiecie, z powodzeniem znajdziemy na tyle dużo ciekawych rozwiązań, że z powodzeniem znajdziemy coś dopasowanego do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Zasłony – postaw na tradycję

Zasłony to klasyczne i eleganckie rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie dodatkowego stylu do naszej aranżacji. Zasłony są zwykle bardziej dekoracyjne niż rolety, dzięki różnorodności tkanin i wzorów, które pozwalają na dopasowanie ich do stylu wnętrza. Zasłony również oferują dodatkową izolację termiczną i akustyczną, co jest szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń z dużą ilością okien. W ostatnich latach, wzory zasłon zaczęły się rozwijać w kierunku bardziej nowoczesnych i awangardowych rozwiązań. I chociaż zasłona raczej kojarzy nam się z czymś tradycyjnym, jak najbardziej znakomicie sprawdzają się one w nowoczesnych, modernistycznych projektach wnętrz.

Wzory geometryczne to jedne z najczęściej wybieranych wzorów dla nowoczesnych zasłon. Charakteryzują się one prostymi, klasycznymi kształtami, które nadają wnętrzu harmonijny wygląd. Można wybrać zasłony z geometrycznymi pasami, trójkątami, czy kwadratami, a ich kolorystyka może być stonowana, np. szarości, bieli czy czerń. Taki wzór zasłon będzie idealnie komponował się w minimalistycznie urządzonym wnętrzu. Abstrakcyjne wzory to kolejna ciekawa propozycja dla miłośników nowoczesnego stylu. To nie tylko kreatywny sposób na wykorzystanie kolorów, ale również szansa na wprowadzenie do wnętrza odrobiny sztuki. Można wybrać zasłony z abstrakcyjnymi plamami, krzywymi liniami, a nawet niezwykłymi figurami geometrycznymi. Taki wzór zasłon z pewnością przyciągnie uwagę gości i doda odrobinę awangardy do twojego mieszkania.

Z drugiej strony dla osób preferujących delikatniejsze wzory, idealnym rozwiązaniem będą zasłony z kwiatowymi motywami. W takim przypadku warto wybrać wzory w pastelowych kolorach, takich jak jasny róż, błękit, czy mięta. Taki wzór zasłon idealnie wprowadzi do pomieszczenia romantyczną i kobiecą atmosferę. Ostatnią propozycją dla miłośników nowoczesnego stylu będą zasłony z efektem 3D. Takie wzory zasłon tworzą iluzję głębi i przestrzeni, co pozwala w ciekawy sposób zagrać z oświetleniem w pomieszczeniu. Efekt 3D uzyskuje się poprzez połączenie różnych tkanin o różnej fakturze i kolorze, dzięki czemu zasłona nabiera trójwym

Oczywiście styl wykonania może być odpowiednio dobrany zarówno do rolety jak i zasłony. To od naszych potrzeb i możliwości finansowych będzie zależeć, na którą opcję ostatecznie się zdecydujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here