Sala weselna

Ślub to wyjątkowa uroczystość, którą zapamiętamy na całe życie, dlatego chcemy, aby tego dnia wszystko było idealnie zaplanowane. Podstawą udanej zabawy weselnej jest wybór odpowiedniej sali ślubnej, w pełni spełniającej nasze wymagania. Zatem o co warto zapytać przed wynajmem sali weselnej?

Wybieramy salę weselną

Wynajem sali na wesele powinno poprzedzić dokładne rozeznanie wśród lokalnych domów weselnych. Dlatego po przejrzeniu oferty kilkunastu lokali zdecydujmy się na dwa lub trzy miejsca i koniecznie odwiedźmy je osobiście. Podczas tych wizyt warto zadać jak najwięcej szczegółowych pytań o wynajem sali ślubnej, dobrym pomysłem będzie także notowanie wszystkich odpowiedzi w specjalnym ślubnym notesie.

Warto przeczytać: https://wesele123.pl/porady-i-ciekawostki/porady-praktyczne/co-musisz-wiedziec-przed-wynajmem-sali-slubnej-sprawdz

Podstawowym pytaniem, jakie powinniśmy zadać przy wyborze sali weselnej, jest dostępność wolnych terminów. Ponieważ często popularne sale weselne mają duże obłożenie i może się okazać, że nie będzie można zarezerwować wybranej sali w tym czasie, na którym nam najbardziej zależy. Kolejnym ważnym kryterium przy wyborze idealnej sali weselnej jest jej wielkość, a konkretnie to, ile gości może się bawić na danej sali. Planując duże wesele, musimy bowiem znaleźć odpowiednio pojemną salę z dobrym zapleczem cateringowym.

Następnie powinniśmy dowiedzieć się, jaka jest cena obsługi wesela na rozważanej sali weselnej oraz jakie opcje cateringu będziemy mieli do wyboru. Ponieważ cena od osoby może się znacząco różnić, warto wziąć pod uwagę dostępny budżet i znaleźć opcję, która nie narazi nas na zbyt duże koszty. Ponadto właściciele domów weselnych często oczekują zaliczki na długo przed wyznaczonym terminem wesela. Dlatego dobrze jest zapytać również o wysokość takiej zaliczki oraz możliwość jej zwrotu w razie, gdyby z różnych powodów ostatecznie nie doszło do finalizacji transakcji.

Teren zewnętrzny domu weselnego

Tym, co także powinno nas zainteresować, jest cały teren wokół domu weselnego. Często bowiem sale weselne dysponują urokliwymi ogródkami idealnymi na sesję zdjęciową. Możliwe też, że na zewnątrz będzie miejsce na grill lub ognisko, w związku z czym, warto sprawdzić to przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze sali. Co więcej, wiele domów weselnych oferuje również noclegi dla gości. Koniecznie zatem zapytajmy o ilość dostępnych noclegów oraz ich cenę, a także o ilość dostępnych miejsc parkingowych. Pamiętajmy także, aby zweryfikować, czy dany dom weselny dysponuje specjalnym apartamentem dla nowożeńców, który powinien być zdecydowanie lepiej wyposażony od pozostałych pokoi.

Na koniec nie zapomnijmy też o istotnych detalach, takich jak dodatkowe atrakcje dla gości, kącik zabaw dla dzieci, czy specjalne menu dla dzieci albo wegetarian. Dobrze jest też dopytać o możliwość przyniesienia własnego alkoholu oraz innych wyrobów, gdyż nie każdy dom weselny jest otwarty na tego typu propozycje.

Jeśli już zadaliśmy wszystkie istotne dla nas pytania, warto zrobić sobie podsumowanie i wstępnie obliczyć całkowity koszt wynajęcia danej sali. Porównując w ten sposób kilka domów weselnych, szybko zorientujemy się, która opcja będzie dla nas w danej sytuacji optymalna, a wynajem właściwej sali ślubnej stanie się tylko formalnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here