Spodnie ciążowe

Kobiece ciało staje się w okresie ciąży szczególnie wymagające. Kobiety zaczynają doznawać komfortu w nowy, niespotykany dotąd sposób. Również zmiany zachodzące w kobiecym organizmie — jak choćby rosnący brzuch — mają to wpływ. W rezultacie wiele kobiet na okres ciąży zupełnie wymienia swoją garderobę. Wymienia dotychczasowe ubrania na nowe, sięgając przede wszystkim po modele oversize’owe. Poniżej skupiamy się na ofercie spodni dedykowanych dla przyszłych matek. Podpowiadamy jak wybierać krok po kroku spodnie ciążowe, by ich użytkowanie okazało się maksymalnie komfortowe i zadowalające. 

Najważniejsze zasady wyboru odzieży ciążowej 

Jak wybierać ubrania ciążowe? To pytanie zadaje sobie każda kobieta, która staje przed koniecznością zakupu ubrań na okres ciąży. Niekiedy sięgają po ofertę specjalnych sklepów ciążowych, lub po prostu kupują rozmiary większe niż dotychczas. Kluczowy jest pod tym względem rosnący brzuszek, który wraz z rozwojem ciąży będzie stale zwiększał swoją objętość. 

Ubrania mają za zadanie z jednej strony osłaniać go, z drugiej natomiast zapewnić kobiecie maksimum komfortu związanego z własnym wyglądem. Odpowiednio dobrana odzież sprawi, że Twój brzuch nie będzie wyglądał monstrualnie, a cała sylwetka ulegnie delikatnej uniformizacji. 

Spodnie dla kobiet w ciąży — wybór krok po kroku 

Wybierając spodnie ciążowe, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na cechy odróżniające je od zwykłych spodni. Ważna jest między innymi obecność powiększeń oraz wcięć, w miejscach, gdzie jest to konieczne. Spodnie powinny posiadać odpowiednio wyprofilowany pas, który pomoże w ich komfortowym ubieraniu, zdejmowaniu i noszeniu. 

Warto także sięgać po spodnie z obniżonym stanem, a także wyposażone w szerokie nogawki. Oczywiście nie należy pod tym względem przesadzać. Spodnie nie powinny wyglądać jak spadochrony, nie powinny także powiększać optycznie rozmiaru Twoich bioder lub łydek. Wybierając spodnie polecamy też zwrócić uwagę na ich wymiary wewnętrzne jak i zewnętrzne — zwłaszcza w odniesieniu do długości nogawki lub jej szerokości (parametr ten jest rzadziej podawany przez producentów). 

Spodnie przede wszystkim wygodne — oraz jak je znaleźć 

Możliwość rozciągania pasa jest nieoceniona. Szczególnie jeśli jesteś na wczesnym etapie ciąży, a Twój brzuch dopiero zwiększy swoją objętość. Polecamy także sięgać po spodnie wykonane z materiałów elastycznych, łatwo podatnych na rozciąganie. Dobrze wypadają spodnie wykonane z bawełny uzupełnionej o niewielką porcję syntetycznego elastanu. 

Sposób zapinania również ma znaczenie i przekłada się na komfort korzystania z danych spodni na co dzień. Warto unikać spodni wyposażonych w szlufki, do których zakładania konieczne będzie dysponowanie paskiem. O wiele wygodniejsze w codziennym użytkowaniu są spodnie ze ściągaczem, który będzie delikatnie dopasowywał się do Twojego ciała. Do takich modeli należą między innymi spodnie dresowe ciążowe, idealne do różnych aktywności w ciągu dnia. 

Ponadto, wiele kobiet w ciąży sięga po spodnie ze sznurkiem w pasie, który można swobodnie zawiązywać. Jest to jedno z najbardziej wygodnych rozwiązań, niepowodujące obtarć ani innych podrażnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here