wąż do podlewania

Wąż do podlewania – elastyczny profesjonalny wąż ogrodowy wykonany z gumy, zaprojektowany specjalnie do podlewania ogrodu. Jego wykonanie pozwala dotrzeć do każdego ogrodowego zakamarku. To, co go charakteryzuje to wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, działanie promieni UV oraz innych warunków zewnętrznych. Taki efekt można uzyskać dzięki kilkuwarstwowej budowie zapewniającej lekkość przy jednoczesnym zachowaniu odporności. Świetnie sprawdza się podczas podlewania, zraszania oraz przepompowywaniu wody z miejsca w miejsce.

Wózek na wąż do podlewania

Wózki na węże do podlewania – wykonane najczęściej z lekkiego i wytrzymałego tworzywa oraz metali nierdzewnych wózki, wyposażone w bęben do nawijania węży ogrodowych skutecznie zwiększają mobilność podczas prac ogrodowych. Wąż do podlewania przymocowany do wózka jest świetnym i przede wszystkim wygodnym rozwiązaniem.

wózki na węże

Następną zaletą zastosowania takiego rozwiązania jest estetyka w ogrodzie, nie musimy wieszać go na niedoskonałych wieszakach przy ścianie narażając w ten sposób elewacji budynku, czy też samego węża na zniszczenia. Wreszcie najważniejsza zaleta – wygoda podlewania.

bęben na wąż

Wyposażenie się w wózek praktycznie eliminuje konieczność noszenia węża w drugiej ręce aby osłonić kwiaty roślin przed muśnięciami. Bęben zapewnia nam dostęp do takiej długości węża, jakiej akurat potrzebujemy. Koła gwarantują łatwość transportu po każdej powierzchni. Odpowiednie przechowywanie węża na takim wózku zapewnia dłuższą jego żywotność, eliminując ryzyko przetarć i odkształceń. W zależności od modelu, możemy dostosować wymaganą przez nas średnicę bębna oraz wysokość wózka, znacząco wpływając na komfort podczas wykonywania prac ogrodowych.

Wózki do węży ciśnieniowych

Zawory czerpalne

Zawory czerpalne

Zawór czerpalny – niezbędny przyrząd w przypadku domów wolno-stojących lub innych budynków dysponujących ogrodem. Zastosowanie znajduje również w mieszkaniach i budynkach użyteczności publicznej. Popularnie nazywany ,,kurkiem” pozwala na czerpanie wody do wiadra lub węża w miejscach do tego nieprzystosowanych takich jak łazienka czy kuchnia. Mnogość modeli różniących się takimi parametrami jak konstrukcja, średnica, forma czy zastosowanie pozwalają dobrać ten odpowiedni dla naszych potrzeb.

Najczęściej dzisiaj spotykany zawór czerpalny posiada zawór kulkowy. Korpus skrywa mechanizm pozwalający na pobranie wody bez konieczności angażowania dużych pokładów energii. W zależności od przeznaczenia, miejsca w którym ma zostać zamontowany, a także częstotliwości jego używania możemy dobrać odpowiedni model. Często w zestawie oferowane są złączki do węży ogrodowych z dołączoną uszczelką pozwalającą uniknąć niepotrzebnej straty ciśnienia wody.

zawór

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here