Jak wybrać komfortowy fotel biurowy

Fotele i krzesła biurowe to meble, które należy wybrać szczególnie starannie. Często zdarza się, że osoby pracujące w biurze korzystają z nich nawet kilkanaście godzin dziennie. Wykonane z solidnych materiałów, dobrze wyprofilowane krzesło biurowe może zmniejszyć ryzyko (albo chociaż opóźnić) powstania chorób zawodowych. Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi jak wybrać fotel biurowy, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających pracowników.

Komfortowe fotele biurowe niezbędne w każdym biurze

Praca biurowa pozornie wydaje się lekka i przyjemna. Najczęściej myślą tak osoby, które nigdy dłużej nie pracowały w ten sposób. W rzeczywistości osoby, które wykonują pracę siedzącą często narzekają na dolegliwości związane z kręgosłupem. Ludzkie ciało nie jest przystosowane do pracy siedzącej. Przebywanie ciągle w tej samej pozycji jest dla nas nienaturalne.

Już po jednym dniu siedzącej pracy możemy odczuwać dyskomfort i bóle mięśni. Po kilku latach możemy mieć problem ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. 

Istnienie chorób zawodowych nie oznacza, że dosięgną one wszystkich wykonujących dany zawód. Dzięki zakupowi wygodnych krzeseł i foteli biurowych jesteśmy w stanie zminimalizować negatywny wpływ siedzącej pracy na nasz organizm.

Krzesła i fotele biurowe – czym się kierować przy ich zakupie

Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach zauważa, że zakup foteli i krzeseł do biura nie jest zadaniem prostym. Problemem jest przede wszystkim fakt, że nie kupujemy mebli jedynie na swój własny użytek. W wielu biurach z foteli korzysta co najmniej kilka osób (często o całkowicie odmiennych gabarytach). Fotel, który będzie wygodny dla nas, niekoniecznie spełni oczekiwania naszych pracowników.

Najważniejszą kwestią, na którą należy zwracać uwagę podczas zakupu krzeseł i foteli biurowych jest możliwość regulacji. Powinny one posiadać regulację wysokości, głębokości siedziska, kąta nachylenia oparcia. Idealnie byłoby, gdyby krzesło posiadało funkcję zapisywania ustawień.

Krzesła i fotele biurowe a inne meble

Wybierając krzesła i fotele do biura warto zadbać, żeby pasowały one do wystroju tego miejsca. Jeżeli nasze biuro urządzone jest w stylu minimalistycznym, być może warto jest zainwestować w nowoczesne, lekkie krzesła, a nie masywne skórzane fotele. Wygoda pracowników jest najważniejsza, jednak krzesła i fotele gabinetowe powinny współgrać z otoczeniem. Współcześnie zakup krzeseł i foteli biurowych nie jest zbyt trudny, gdyż mamy możliwość kupienia produktów renomowanych firm, które specjalizują się w projektowaniu i tworzeniu mebli do biura.

Stawiamy na najwyższą jakość

Doświadczony sprzedawca z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi swoim klientom, żeby stawiali na najwyższą jakość. Krzesła i fotele do biura różnią się od tych, które kupujemy do domu. Największą różnicą jest intensywna eksploatacja. Meble do domu zazwyczaj nie są każdego dnia mocno eksploatowane (co sprawia, że nie niszczą się szybko). Z kolei bardzo często zdarza się, że w biurach gdzie pracuje wiele osób są one eksploatowane przez 24 godziny na dobę. Jeżeli więc nie zainwestujemy w modele wykonane z najwyższej jakości materiałów, musimy liczyć się z koniecznością szybkiej ich wymiany.

Gdzie w Katowicach kupić fotele biurowe?

Choć krzesła i fotele biurowe możemy kupić obecnie nawet w supermarketach, zdecydowanie lepszym pomysłem jest udanie się na zakupu do specjalistycznego salonu mebli biurowych. Takich miejsc w Katowicach jest co najmniej kilka. Korzystając z ich oferty mamy pewność, że otrzymujemy najlepsze na rynku meble biurowe (salony mebli biurowych posiadają w swojej ofercie jedynie produkty renomowanych producentów). Kupując krzesła i fotele w dobrym salonie mebli biurowych możemy oczekiwać, że produkty te będą objęte co najmniej kilkuletnią gwarancją (długa gwarancja jest spowodowana faktem, że producent jest pewien jakości swoich wyrobów). Jeżeli więc meble z jakiegoś powodu nie spełnią naszych oczekiwań, możemy złożyć reklamację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here