Dlaczego poduszka z łuską gryki to dobry wybór

To jak śpimy na ogromy wpływ na ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Dlatego tak ważne jest, aby w sypiali zapewnić sobie komfortowe warunki. Mowa tu przede wszystkim o dobrze łóżka, materaca, kołdry i poduszki. Jeśli o poduszki chodzi, to w ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się poduszki z łuską gryki. Uwagę zwraca się na ich prozdrowotne właściwości. Czy rzeczywiście warto postawić na taką poduszkę, a jeśli tak, to dlaczego?

Właściwości hypoalergiczne

Poduszki z łuską gryki rzeczywiście mają wiele właściwości prozdrowotnych. Wskazać można tu choćby właściwości hypoalergiczne. Warto bowiem wiedzieć, że gryka ma właściwości przeciwzapalne. Dzięki temu skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii, pleśni, grzybów oraz roztoczy. Dlatego też ten rodzaj poduszki śmiało polecić można alergikom. To także dobry wybór dla osób zmagających się z problemami dermatologicznymi oraz z astmą.

Komfort dla kręgosłupa

Co równie ważne, poduszki z łuską gryki zapewniają bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. Dostosowują się one bowiem do kształtu ciała. Wynika to z tego, że znajdujące się w poduszce łuski z gryki cechują się dużą elastycznością. Dzięki temu nie odkształcają się i nie sprężynują. Oznacza to, że poszuka, zmienia swój kształt w zależności od tego, w jakiej pozycji się śpi. To nie tylko wpływa pozytywnie na kręgosłup. Takie rozwiązanie sprawia również, że drogi oddechowe nie są uciskane, a mięśnie głowy się rozluźniają. Wszystko to sprawia, że po taką poduszkę sięgnąć powinny osoby borykające się z bólem kręgosłupa, ramion i szyi.

Regulacja dopływu powietrza

Dostępne na stronie https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/kategorie/wypelnienia/gryka poduszki z łuską gryki cechują się również znakomitą regulacją powietrza oraz stopnia wilgotności. Dzięki temu poduszka cały czas pozostaje świeża. Znajdujące się między łuskami gryki mikroszczeliny zapewniają stały dostęp powietrza. Dzięki temu poduszka utrzymuje stałą temperaturę. Świetnie zatem sprawdza się o każdej porze roku. Poza tym poduszka wchłania wilgoć pochodzącą z ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here