kurier

Obecnie bardzo popularne jest opłacanie zamówień złożonych przez Internet za pomocą szybkich przelewów online. Płatność z góry ma wiele zalet, ale jeśli nie ma się pewności, co do sprzedawcy, to bezpieczniejsza będzie przesyłka pobraniowa. Płaci się za nią dopiero w momencie jej odbioru, co wiąże się z koniecznością wydania większej kwoty pieniędzy, ale nie trzeba martwić się o żadne nieprzyjemne niespodzianki. Praktycznie wszystkie firmy kurierskie oferują możliwość wysłania paczek za pobraniem, dzięki czemu można liczyć na szeroki wachlarz wyboru.

Co warto wiedzieć o przesyłkach pobraniowych?

Firmy kurierskie mają w swojej ofercie usługę dotyczącą płatności za pobraniem. Dotyczy to przesyłek kurierskich, za które płaci się dopiero podczas ich odbioru. Oznacza to że do zrealizowania płatności dochodzi dopiero w momencie doręczenia paczki. Jest to wobec tego przeciwieństwo przesyłki przedpłaconej, którą trzeba opłacić z góry. W zależności od wybranej metody dostawy, z przesyłkę pobraniową płaci się kurierowi lub listonoszowi.

Zwykle trzeba dokonać płatności przy użyciu gotówki, ale coraz więcej firm kurierskich dysponuje terminalami obsługującymi płatności kartą. Jest to ogromna wygoda w przypadku przesyłek pobraniowych, można zwykle liczyć na bardzo szybką wysyłkę. Nie trzeba czekać na zaksięgowanie wpłat, zwykle towar jest wysłany w dniu złożenia zamówienia. Przekłada się to wobec tego na błyskawiczny czas doręczenia. Jeśli ktoś nie ma konta w banku ani możliwości opłacenia przesyłki w placówce bankowej lub pocztowej, to warto wybrać płatność za pobraniem.

Będzie to też świetna opcja, gdy kupi się coś od nieznanej osoby, co zmniejsza ryzyko zostania oszukanym. Warto wiedzieć, że przesyłka pobraniowa nie może zostać wysłana za granicę. Wiązałoby się to z pewnymi trudnościami odnośnie płatności. Za pobraniem można jednak wysyłać dowolne przesyłki krajowe w postaci listów i paczek.

Jak wysłać przesyłkę pobraniową?

Na Allekurier jest dostępna jest opcja zamów kuriera do domu, dzięki czemu wysyłka zajmuje niewiele czasu. Najpierw wycenia się paczkę, podając jej wagę i wymiary, a po wybraniu jednego  z proponowanych przewoźników zostanie wyświetlony szacowany koszt usługi. Następnym krokiem jest wypełnienie pozostałych pól w formularzu nadania przesyłki. Wpisuje się dane osobowe i adresowe nadawcy przesyłki, po czym jej odbiorcy. Uzupełnia się też informacje dotyczące adresu e-mail i numeru telefonu.

W usługach dodatkowych należy wybrać opcję za pobraniem i wpisać kwotę, którą kurier ma pobrać w momencie odebrania paczki przez adresata. Niezbędne jest również podanie numeru konta, na który mają zostać przelane pieniądze. Można też wybrać szereg innych usług dodatkowych typu ubezpieczenie czy zwrot dokumentów. Po zatwierdzeniu wszystkich podanych danych pozostaje wysłać zamówienie i opłacić przesyłkę.

Na koniec będzie trzeba jeszcze wydrukować dokumenty przewozowe wysłane na podany adres e-mail, które umieszcza się na paczce. Jeszcze więcej informacji o przesyłkach pobraniowych można dowiedzieć się z poradnika dostępnego na stronie allekurier.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here