Jakie kolczyki dla dziewczynki wybrać na prezent?

0
597

Często zastanawiamy się, co podarować w prezencie dzieciom, by wywołać uśmiech na ich twarzach. Modne są gadżety elektroniczne i akcesoria sportowe, gry oraz książki. Jednak wiele z tych pomysłów sprawia radość jedynie przez chwilę. Co wybrać na upominek, aby był uniwersalny i ponadczasowy? Świetnie sprawdzi się biżuteria dla dziecka.

Czy biżuteria damska to dobry pomysł na prezent?

Warto znać gust i potrzeby dziecka, by trafić w dziesiątkę z prezentem. Maluchowi dopiero kształtuje się gust, ale zmienia się on jak w kalejdoskopie. Uniwersalna będzie pozłacana srebrna biżuteria – to znakomity prezent na lata. Wywoła uśmiech na twarzy, a także będzie udaną pamiątką na dłużej.

Będzie to udany wybór w przypadku dzieci, które chętnie podbierają mamie różne „błyskotki”. Srebro jest tańsze i będzie mniejszą stratą przy ewentualnej zgubie, dlatego polecamy je na wybór pierwszej biżuterii.

Kolczyki dla dziewczynki – jak wybrać?

Biżuteria dla maluchów powinna być delikatna, lekka i bezpieczna. Powinna być wyprodukowana z dbałością o każdy detal. Wybieraj ozdoby wykonane ze srebra lub złota, ew. pozłacane. Ważne, by nie zawierała pierwiastków takich jak nikiel, które mogą wywołać reakcję alergiczną. Nie należy kupować taniej, sztucznej biżuterii. Złoto z kolei zapobiega powstawaniu zakażeń i przyspiesza gojenie się ran. Dopiero co przebite uszy będą wrażliwe, dlatego warto najpierw kolczyki wysterylizować.

Zwróć uwagę także na design oraz rodzaj i jakość zapięcia. Kolczyki dla dziewczynki nie powinny przeszkadzać w trakcie zabaw – zwróć uwagę, by nie zahaczały o ubranie. Nie sprawdzą się modele asymetryczne ani wiszące, lepszą będą klasyczne sztyfty oraz z zapięciem typu bigiel.

Takie kolczyki są drobne, proste, wygodne i dostępne w różnych wzorach. Uniwersalnym kształtem są serduszka, zwierzątka, kwiatuszki, aniołki, gwiazdki, słoneczka czy tęcze lub jednorożce. To pozytywne prezenty, które na pewno wywołają uśmiech.

Biżuteria dla dziewczynki – od jakiego wieku?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy można podarować dziecku prezent w postaci biżuterii. Część dziewczynek ma przekłute uszy już w wieku trzech lat. Nie ma zatem jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Biżuteria staje się standardowym prezentem dla najmłodszych.

Są to jednak bardzo subiektywne decyzje i każdy podejmuje je indywidualnie. To podarunek o wartości sentymentalnej, dlatego pierścionek czy kolczyki dla dziewczynki to upominek jedyny w swoim rodzaju. Pięknie wygląda, będzie długo cieszyć i pełnić rolę pamiątki na wiele lat.

Na zlecenie W.Kruk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here