Czy suplementacja może pomóc w odbudowie i wzmocnieniu włosów

Przeglądając zasoby Internetu dowiedzieć się można, że istnieje wiele sposobów na samodzielne uporanie się z problemem wypadających w zbyt dużej ilości włosów bez konieczności uciekania się do interwencji chirurgicznej. Zalecanymi przez lekarzy trychologów sposobami radzenia sobie z rzeczoną bolączką jest zmiana przyzwyczajeń żywieniowych, ograniczenie stresu, czy też zastąpienie tanich oraz nieskutecznych szamponów ich profesjonalnymi, pochodzącymi z zaufanego źródła odpowiednikami.

Okazuje się, że kondycję zarówno skóry głowy jak i cebulek włosowych poprawić można także stosując odpowiednie, rekomendowane przez specjalistów suplementy diety, które to wbrew pozorom wcale nie muszą kosztować fortuny, jednocześnie gwarantując nam zauważalną poprawę ogólnego stanu zdrowia. Spośród najczęściej przepisywanych przez trychologów suplementów wymienić należy przede wszystkim trzy: witaminę B, cynk organiczny oraz witaminę D3. Nabywając tę ostatnią pamiętajmy, by pytać o produkt w formie leku, bowiem w rzeczonej sytuacji będziemy mieli pewność, że widniejąca na opakowaniu dawka witaminy jest faktyczną dawką w każdej przyjmowanej przez nas tabletce.

Jeżeli pragniemy poprawić stan swojej skóry i włosów, możemy także swoją dietę wzbogacić o środki apteczne, w których składzie znajduje się wyciąg z pokrzywy, żelazo, biotyna, aminokwasy siarkowe i krzemionka.

Należy jednakże pamiętać, że sama suplementacja może w niektórych przypadkach okazać się niewystarczająca i niezbędne będzie poddanie się antybiotykoterapii lub specjalistycznym zabiegom medycznym. Zdarzyć się bowiem może, że do czynienia mamy z przedawnioną lub chroniczną chorobą, w przypadku której przyjmowane suplementy co prawda zminimalizują objawy, jednakże nie wyeliminują jej całkowicie. Nie odwlekajmy wtedy wizyty u trychologa, który po dokładnej obserwacji naszego stanu zdrowia oraz przeprowadzeniu z nami wyczerpującego wywiadu będzie w stanie doradzić sposób leczenia lub też skieruje nas na badania uzupełniające, pozwalające zidentyfikować chorobę albo lepiej zrozumieć jej przyczynę i podłoże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here