meble do salonu

Dawniej to kuchnię uważano za serce domu, dziś tę rolę przejął salon. Przestronny i przytulnie zaaranżowany pokój dzienny szybko przeistoczy się w ulubioną strefę wypoczynkową wszystkich domowników, centrum towarzyskich spotkań, a nawet i jadalnię czy salę kinową. Tylko jakie meble do niego dobrać? O tym powiemy poniżej.

Jaki kolor mebli do salonu wybrać?

Ogólnie rzecz biorąc do wyboru są dwie podstawowe kolorystyki – ciemna bądź jasna oraz dwie podstawowe tonacje – zimna lub ciepła. Co wybrać? Dość uniwersalnym rozwiązaniem będzie biel, która pasuje do każdej stylistyki i każdej aranżacji. W przypadku salonów większych warto jednak pójść w te ciemniejsze odcienie, takie jak brązy, szarości czy nawet czernie, zwłaszcza jeśli pozostałe elementy aranżacji utrzymano w jasnej kolorystyce. Tonacja będzie uzależniona od charakteru wnętrza. Ciepła sprawdzi się w stylach klasycznych, chłodniejsza w nowoczesnych.

Jakie meble do salonu z aneksem kuchennym?

Koniecznie takie, które będą w stanie same w sobie rozdzielić te dwie strefy pomieszczenia i je wyraźnie rozróżnić. Mebel ma pełnić rolę dodatkowej ściany. W tym celu należy ustawić go po prostu między przestrzenią kuchenną a strefą salonową. Najczęściej w takim miejscu lokalizuje się wyższą kanapę, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować niską komodę, kierując ją oczywiście w stronę powierzchni wypoczynkowej (salonowej).

Mając określone wymagania co do ostatecznego wyglądu i układu salonu, często nie da się skorzystać z gotowych rozwiązań jakimi są meblościanki (popularnie nazywane również regałami). Co wtedy? W takiej sytuacji należy skorzystać z możliwości jakie stwarzają meble modułowe do salonu.

Jakie meble do małego salonu?

Meble modułowe sprawdzą się równie dobrze przy aranżowaniu mniejszych pomieszczeń. Dają one swoim użytkownikom całkowitą swobodę aranżacyjną. Mogą być dowolnie łączone i zestawiane. Z ich pomocą da się zrealizować absolutnie każdy, nawet najbardziej nietypowy projekt pomieszczenia, w tym niewielkiego salonu, który wręcz domaga się optycznego powiększenia. Niewielka przestrzeń wymaga prostych form oraz jasnej, stonowanej kolorystyki, i takie cechy muszą posiadać dopasowywane do niej meble.

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie meble do salonu wybrać, należy spojrzeć na ten salon obiektywnym okiem, wyznaczyć jego mocne i słabe strony, a następnie określić, jaki efekt chce się uzyskać. Te wszystkie informacje pomogą nam podjąć właściwe decyzje zakupowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here