Ozdoby akwariowe

Hodowla rybek oraz prowadzenie własnego akwarium to wyjątkowe zajęcie. Można się w nim rozwijać przez wiele lat, cały czas eksplorując nowe możliwości oraz eksperymentując z aranżacją akwarium. Wielu akwarystów interesuje się nie tylko hodowlą różnych gatunków podwodnych żyjątek, ale również aranżowaniem swojego „podwodnego królestwa”. Wśród ozdób chętnie wybieranych znajdują się statki, przeznaczone do umieszczania na dnie zbiornika. Poniżej przyglądamy się z bliska tematyce statków ozdobnych do akwariów. Podpowiadamy jakie funkcje mogą pełnić w Twoim zbiorniku, jakie statki warto kupować oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas wizyty w sklepie. 

Aranżowanie dna akwarium – kwestie praktyczne i estetyczne 

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, gdy zdradzimy, że w aranżacji akwarium kluczowe jest zagospodarowanie jego dna. W tym celu korzysta się z różnych mieszanek żwirków, kamyków i podłoży syntetycznych. Oprócz nich stosuje się także skały ozdobne oraz odpowiednio przygotowane konary lub gałęzie drzew. Znajdziesz zarówno kamienie i konary naturalne, jak i ich odpowiedniki wykonane z tworzyw sztucznych. 

Ponadto, na dnie akwarium powinny znaleźć się dodatkowe akcesoria ozdobne oraz przedmioty, które urozmaicą wygląd podwodnego królestwa. Do takich należą między innymi statki, które wybierane są chętnie przez rozmaitych akwarystów. Zarówno hodowcy rybek, ślimaków, krabów, jak i roślin podwodnych, chętnie umieszczają statki na dnie swoich zbiorników. 

Statki pełnią także ważne funkcje praktyczne. Wiele gatunków rybek potrzebuje mieć dostęp do różnych kryjówek, w których mogą spędzać czas i odpoczywać. Statki nadają się do tego idealnie – ich rozbudowany kształt oraz liczne wnęki i otwory mogą zostać wykorzystane przez rybki zgodnie z ich potrzebami. Ponadto, statki nadają się do mocowania roślin, które pragniesz hodować w akwarium. 

Jaki statek do akwarium wybrać? 

Statki dostępne w specjalistycznych sklepach akwarystycznych to wyjątkowo piękne ozdoby akwariowe. Znajdziesz zarówno modele imitujące klasyczne kształty (na przykład żaglowców, szkunerów) jak i te bardziej nowoczesne (na przykład jachty). Ponadto, niektóre ozdoby mogą przypominać znane z historii statki – do takich należą ozdoby wzorowane na Titanicu.

By mieć pewność, że umieszczony w akwarium statek będzie maksymalnie bezpieczny dla rybek, warto wybierać produkty wykonane z tworzyw sztucznych. Są pod wieloma względami neutralne chemicznie i nie stanowią żadnego zagrożenia dla mieszkańców podwodnego świata. Dodatkową zaletą produktów z tworzyw sztucznych są intensywne barwy oraz rozbudowane kształty. Dzięki temu statki takie nadają się idealnie do celów aranżacyjnych.

Dostępne statki do akwariów to produkty o bardzo zróżnicowanych kształtach i rozmiarach. Znajdziesz zarówno statki dedykowane do małych zbiorników (o rozmiarach około 20x10x5 cm), jak i te zdecydowanie większe. Rozmiar ma też wpływ na cenę produktu. Najmniejsze dostępne statki są wyjątkowo tanie i mogą kosztować zaledwie kilkanaście złotych. Statki dużych rozmiarów oraz te wykonane z filigranową starannością mogą być droższe, a ich cena przekraczać kwotę 100 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here