Kolczyki koła – dodatek, który powraca na wybiegi

0
976

Kolczyki koła były modne już wiele lat temu, a ich uniwersalny charakter sprawia, że co jakiś czas wracają do mody. Obecnie właśnie przeżywają swój renesans, dlatego warto zadbać o to, aby w szkatułce z biżuterią znalazła się choć jedna ich para. Zobacz, w jakich odsłonach możesz je znaleźć.

Na pierwszym miejscu złoto

Wybierając dla siebie lub dla kogoś biżuterię, zawsze staramy się, aby pięknie wyglądała i idealnie pasowała do stylu – czy to naszego, czy też osoby obdarowanej. Nie mniejszą wagę odgrywa jej jakość oraz trwałość, czyli dwie cechy, które decydują o tym, iż klejnot długo będzie zachwycał swoim pięknem. Z tego względu warto sięgnąć przede wszystkim po złoto.

Kruszec ten odznacza się wyjątkową trwałością ze względu na swoją obojętność chemiczną. Nie reaguje ze związkami znajdującymi się popularnie w naszym otoczeniu, dzięki czemu nie czernieje tak jak na przykład srebro. Dobrej jakości złoto zawsze powinno posiadać zbliżony kolor do tego, jaki miało w chwili zakupu, a niewielka jego zmiana nie powinna go oszpecać – wręcz przeciwnie, blask tak zwanego “starego złota” może być jeszcze piękniejszy, świadcząc o dojrzałości kruszcu i o tym, jak długo biżuteria nam towarzyszy.

Warto także zauważyć, że złoto, z którego z reguły wykonywana jest biżuteria, czyli 14- lub 18-karatowe, jest stosunkowo twarde, dzięki czemu jego powierzchnia nie ulega zbyt szybko zarysowaniu, a biżuteria nie odkształca się podczas noszenia.

Złote kolczyki na wszystkie okazje

Kolczyki złote zawsze były prawdziwym hitem, przyciągającym spojrzenia i idealnie pasującym do różnych stylizacji. Te najprostsze można nosić na co dzień, dodając je do spodni i zwykłych topów, te najbardziej bogate, zdobione połyskującymi kamieniami szlachetnymi, są idealnym dodatkiem do eleganckich strojów.

Wśród tych różnych typów kolczyków na plan pierwszy szczególnie wysuwają się złote kolczyki koła, które odznaczają się szczególną uniwersalnością. Dzięki bogactwu wzornictwa, jakie się wśród nich pojawia, mogą zachwycać zarówno miłośniczki prostoty, jak i panie, które chciałyby olśniewać i przyciągać spojrzenia niecodzienną biżuterią.

Kolczyki koła w nowej odsłonie

Każda kobieta na pewno kojarzy klasyczne kolczyki koła: zazwyczaj dość duże, proste, wyglądające jak cienka obręcz. Jednak obecna moda zachęca do eksperymentów – a co za tym idzie, także do wypróbowania kolczyków kół w zupełnie nowej odsłonie.

Wśród nich warto zwrócić uwagę między innymi na niewielkich rozmiarów kolczyki koła, które ozdobione są wiszącymi kółeczkami ze złota o płaskiej lub dekorowanej powierzchni. Dzięki takiemu designowi świetnie wpisują się między innymi we współcześnie panujący styl boho.

Inną alternatywą, która zapewni bogactwo ozdób i na pewno zwróci na siebie uwagę, są kolczyki, które łączą w sobie białe i żółte złoto, a dodatkowo zachwycają diamentowym grawerowaniem. Idealne jako dodatek na większe okazje, szczególnie dla nietuzinkowych, lubiących nowoczesne dodatki kobiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here