Krem nawilżający na dzień działa jak bariera ochronna dla skóry, utrzymując ją nawilżoną i zdrową
Fot. Unsplash.com

Krem nawilżający na dzień działa jak bariera ochronna dla skóry, utrzymując ją nawilżoną i zdrową. Chociaż istnieje tendencja do nieporozumień co do potrzeby stosowania kremu nawilżającego w pierwszej kolejności, większość ekspertów zaleca stosowanie go codziennie. Oprócz utrzymania dobrej diety i radzenia sobie ze stresem.

Kosmetyki natiralne są dobrym wyborem przy kremach nawilżających na dzień.
Fot. Unsplash.com

Jaki jest twój typ skóry?

Dobry program pielęgnacji skóry obejmuje codzienne nawilżanie i ochronę przed słońcem w celu zwalczania wolnych rodników i ochrony przed promieniami ultrafioletowymi (UV) ze słońca. Na podstawie różnych przyczyn, w tym genów i (łatwiejszych do opanowania) czynników, takich jak dieta, typ twojej skóry należy do jednej z pięciu kategorii. Najczęstszym typem u kobiet jest kombinacja dwóch lub trzech. Znajomość rodzaju skóry jest bardzo ważna, aby upewnić się, że nakładasz na twarz odpowiedni produkt. Bardzo sucha skóra prawdopodobnie nie odniesie korzyści z produktu na bazie wody; bardziej sucha skóra doceni cięższe środki nawilżające, aby wchłonąć jak najwięcej wilgoci.

Określ swój typ skóry:

  • Sucha
  • Tłusta
  • Dojrzała
  • Wrażliwa
  • Normalna

Jeśli nie masz pewności co do typu swojej skóry, możesz wykonać prosty test. Wystarczy kilka skrawków bibuły i kilka minut twojego czasu. Po dociśnięciu papieru do różnych obszarów twarzy możesz określić typ swojej skóry na podstawie ilości oleju zebranego przez papier.

Krem nawilżający na dzień bezzapachowe vs. perfumowane

Bezzapachowy zazwyczaj oznacza po prostu, że: do produktu nie dodano żadnych substancji zapachowych. Jednak nawet produkty bezzapachowe nie zawsze są bezzapachowe. Naturalny składnik lub olejek eteryczny działający jako zapach może nie być wymieniony jako taki. Wiele zapachów jest syntetycznych i maskuje toksyny, które mogą przyczyniać się do reakcji skórnych i alergii.

Krem nawilżający na dzień: składniki aktywne a nieaktywne

Mówiąc prościej, składniki aktywne sprawiają, że produkt spełnia swoje zadanie. Środek nawilżający, który blokuje promienie UV, może zawierać tlenek tytanu, działający jako główny środek przeciwsłoneczny. Nieaktywne składniki pomagają, ale w tym przypadku nie zwalczają promieni słonecznych. Nieaktywne składniki pomagają w tworzeniu produktu końcowego (niezależnie od tego, czy jest to tabletka, płyn czy krem).

Nie zatyka porów

Produkt wymieniający ten termin na etykiecie twierdzi, że nie zatyka cery lub nie zawiera oleju. Zasadniczo oznacza to, że chociaż produkt rozkłada nadmiar sebum, nie pozbawia skóry wilgoci.

Hipoalergiczny krem nawilżający na dzień

Hipoalergiczny odnosi się do produktu wywołującego mniej reakcji alergicznych u konsumentów. Jednak widok tego słowa na opakowaniu nie gwarantuje bezpieczeństwa w porównaniu z produktami, które nie są oznaczone jako hipoalergiczne. Ponieważ wytyczne dotyczące kosmetyków nie są sztywne, producenci mogą twierdzić, że produkt jest hipoalergiczny, ale nie wymaga się od producentów wsparcia dla tych twierdzeń. Więc co możesz zrobić? Jeśli w przeszłości miałeś reakcję ze strony niektórych składników, sprawdź etykietę tych substancji alergicznych.

Kosmetyki naturalne i organiczne podbijają rynek kosmetyczny.
Fot,. Unsplash,.com

Krem nawilżający na dzień: naturalne kontra organiczne

Produkty naturalne wykorzystują składniki pochodzące ze źródeł roślinnych. Kosmetyki ekologiczne twierdzą, że zawierają składniki, które są uprawiane bez chemikaliów, pestycydów i sztucznych nawozów. Jednak kremy (i inne kosmetyki dzieli się na różne podgrupy:

  • 100 procent organiczny: produkty organiczne muszą zawierać składniki wyprodukowane metodami ekologicznymi (nie licząc wody i soli).
  • Ekologiczne: produkty oznaczone jako „ekologiczne” zawierają co najmniej 95 procent składników organicznych (nie licząc wody i soli); jeśli chodzi o pozostałe składniki, muszą one pochodzić z zatwierdzonych substancji nierolniczych lub z produktów rolnych wyprodukowanych nieekologicznie.
  • Wykonane ze składników organicznych: zawiera co najmniej 70 procent składników organicznych, produkty te mogą zawierać „maksymalnie trzy składniki organiczne z przodu etykiety.
  • Mniej niż 70 procent składników organicznych: produkty nie mogą nosić pieczęci ekologicznej ani słowa „ekologiczny” w żadnym miejscu na głównym opakowaniu produktu (można wymienić składniki wyprodukowane ekologicznie).

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here