Mgiełka do ciała to idealny zamiennik perfum.
Fot. Unsplash.com

Przy stale rosnącej gamie perfum do wyboru, możesz się zastanawiać, dlaczego potrzebna ci mgiełka do ciała. Dla tych, którzy szukają długotrwałego zapachu od chwili, gdy wychodzą z porannego prysznica, mgiełki do ciała są podstawą garderoby zapachowej. Idealny do wrzucenia do tornistra w celu odświeżenia między zajęciami. Mgiełki do ciała i spryskiwacze to zapachowy rytuał przejścia dla nastolatków. Ale są też czymś znacznie więcej. Mgiełki do ciała są teraz obowiązkowym produktem zapachowym dla każdego, nie tylko dla nastolatków. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o mgiełkach do ciała i dlaczego warto je dodać do swojej kolekcji zapachów.

Przy stale rosnącej gamie perfum do wyboru, możesz się zastanawiać, dlaczego potrzebna ci mgiełka do ciała.
Fot. Unsplash.com

Czym jest mgiełka do ciała

W porównaniu z perfumami (woda perfumowana lub toaletowa) mgiełka do ciała jest lżejsza, bardziej miękka i mniej skoncentrowana. Mgiełki do ciała i spryskiwacze zapewniają przyjemny zapach w całym czasie, nie przytłaczając ciebie. Mgiełka do ciała utrzymuje się do 4 godzin i ma krótszą żywotność niż perfumy. Tak więc przez cały dzień musisz uzupełniać mgiełkę, aby piękny zapach utrzymywał się dłużej. Ale warto, aby subtelnie zwiększyć zapach przez cały dzień. Krótsza żywotność mgiełek do ciała oznacza, że ​​są one często dostępne w większych rozmiarach i za ułamek ceny perfum. Co daje jeszcze więcej powodów, aby spryskać je przez cały dzień.

Jak stosować mgiełki do ciała?

Mgiełki do ciała, podobnie jak perfumy, należy nakładać bezpośrednio na skórę. Zalecamy rozpylenie mgiełki do ciała na całej skórze bezpośrednio po porannym prysznicu lub kąpieli. Chcesz poznać naszą pierwszą wskazówkę dotyczącą mgiełek do ciała? Nałóż uzupełniające pachnące masło do ciała przed rozpyleniem mgiełki na ciało, aby dłużej utrzymywać świeży zapach. Właściwości nawilżające masła do ciała pomagają nawilżać skórę, co z kolei pomaga zatrzymać zapach. Mgiełki do ciała nawilżają skórę, a ich lekki aromat pozostawia wspaniały zapach i uczucie świeżości na nadchodzący dzień. Ponieważ utrzymują się tylko przez kilka godzin, będziesz musiał ponownie rozpylać mgiełkę do ciała przez cały dzień, jeśli planujesz używać jej jako części warstwy zapachowej.

Mgiełka do ciała – co warto wiedzieć?

Jeśli nie masz doświadczenia z nawarstwianiem się zapachów, mgiełki do ciała są idealnym miejscem na rozpoczęcie. Warstwowanie zapachów odnosi się do używania wielu produktów o tych samych lub uzupełniających się zapachach w celu zintensyfikowania zapachu. Sztuka nakładania warstw zapachowych pozwala na dłuższe działanie wybranego zapachu, zapobiegając tak szybkiemu wchłanianiu olejków zapachowych przez skórę. Aby uzyskać klasyczną kompozycję zapachową, użyj pachnącego płynu do mycia ciała na poranny prysznic, a po kąpieli nałóż masło do ciała o tym samym zapachu i zakończ, spryskując pasującą mgiełką do ciała na wierzchu. Jeśli szukasz czegoś bardziej złożonego, eksperymentuj, nakładając różne (ale uzupełniające się) zapachy, aby stworzyć nową, niepowtarzalną mieszankę zapachową. Możesz to zrobić, łącząc różne płyny do mycia ciała i masła do ciała z wybraną mgiełką do ciała lub mieszając liczne mgiełki do ciała, aby stworzyć pożądany zapach.

Mgiełka odświeży nie tylko ciebie, ale też twoją garderobę!
Fot. Unsplash.com

Odśwież garderobę

Dzięki lekkiemu i szybkoschnącemu działaniu mgiełki do ciała świetnie nadają się do szybkiego odświeżenia tego stroju, który utknął w twojej szafie na dłużej, niż chcesz to przyznać. Trzymając ubranie na wyciągnięcie ręki, nadaj mu spritz z wybraną mgiełką do ciała i pozostaw do powieszenia na zewnątrz szafy, aby szybko się odświeżyć, zanim się ubierzesz. Oparta na wodzie formuła mgiełek do ciała oznacza, że ​​są one równie idealne do upiększenia twojego domu, zanim przyjdą goście. Stwórz nastrój, delikatnie rozpylając mgiełki do ciała w całym domu oraz na tapicerce i poduszkach (uważając na delikatne tkaniny!). Aby uzyskać subtelny, ale słodki domowy zapach.

Mgiełka do ciała – tańszy efekt!

Jak mówiliśmy wcześniej, mgiełki do ciała są na ogół znacznie tańsze niż perfumy. Jednak mają różne ceny, więc sprawdź, która z nich odpowiada ci nie tylko zapachem, ale i ceną.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here