Masło do ciała to świetne nawilżenie dla suchej skóry.
Fot. Pixabay.com

Masło do ciała jest bogatszą i bardziej odżywczą alternatywą dla kremu nawilżającego do ciała. To niezbędny element każdej półki w łazience, zwłaszcza jeśli chcesz, aby twoja skóra była nawilżona i promienna.

Masło kakaowe jest często składnikiem masła do ciała.
Fot. Pixabay.com

Co to jest masło do ciała?

Masło do ciała to środek nawilżający skórę, który zazwyczaj zawiera masło shea, olej kokosowy i / lub inne oleje i masła pochodzenia roślinnego. Masło do ciała wyróżnia się tym, że jest gęstsze niż balsamy do ciała i środki nawilżające. Dlatego częściej znajdziesz masło w słoiku niż w butelce. Dzięki czemu możesz łatwo odmierzyć pożądaną ilość kremu do ciała. Wiadomo również, że masła do ciała są bardziej skuteczne w odżywianiu i odmładzaniu suchej skóry. Niezależnie od tego, czy są stosowane na całej powierzchni, czy tylko na problematyczne miejsca, takie jak łokcie i kolana. Składniki takie jak masło shea znane są ze swoich właściwości nawilżających i regenerujących. Dlatego są nieodzownym składnikiem każdego masła do ciała. W miesiącach zimowych masło będzie najlepszym przyjacielem twojej skóry. Jeśli używałeś lekkiego balsamu do ciała, być może nadszedł czas, aby rozważyć zamianę go na bogate masło do ciała.

Jak używać masła do ciała?

Masło do ciała najlepiej stosować po codziennym prysznicu lub kąpieli. Po kąpieli wytrzyj ciało do sucha ręcznikiem. Jako najważniejsza wskazówka, pozostaw odrobinę nawilżenia na skórze i nie pocieraj ani nie wysuszaj jej całkowicie. Następnie nałóż dużą porcję masła do ciała bezpośrednio na skórę. Delikatnie wmasuj w skórę mocnymi, szerokimi pociągnięciami, aż do całkowitego wchłonięcia. Staraj się unikać używania zbyt dużej ilości na raz. Pamiętaj, że zawsze możesz nałożyć kolejną warstwę na wierzch, jeśli czujesz, że twoja skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia w ciągu dnia. Nakładając masło do ciała, zwróć szczególną uwagę na łokcie, kolana, dłonie i stopy. Są to wszystkie obszary, które są bardziej podatne na wysuszanie. Co oznacza, że ​​duża warstwa masła do ciała naprawdę pomoże im odżywić te problematyczne obszary.

Masło do ciała – porady

  • Zatrzymaj wilgoć, używając masła do ciała bezpośrednio po prysznicu
  • Możesz używać masła do ciała o każdej porze dnia i nocy. Ale najlepszym sposobem na upewnienie się, że utrzymujesz wilgoć, jest użycie masła do ciała w ciągu 5 minut od kąpieli.
  • Gorąca woda może wysuszyć skórę, więc upewnij się, że woda jest ciepła (… ale nie za ciepła!). A następnie po kąpieli wmasuj wybrane nawilżające masło na całą skórę, aby zatrzymać wilgoć.
  • Jeśli masz suchą skórę, najlepiej codziennie używać masła do ciała. W międzyczasie, jeśli masz normalną lub tłustą skórę, możesz używać masła do ciała tylko co 2-3 dni.  Jako cotygodniową kurację lub po prostu do leczenia problematycznych suchych miejsc.
  • Nałóż masło przed snem, aby zapewnić nawilżenie na noc. Jedną z naszych ulubionych wskazówek, jak najlepiej wykorzystać masło do ciała, jest nakładanie go tuż przed snem, aby uzyskać intensywny zabieg nawilżający na noc.
  • Nakładając masło do ciała przed snem, najlepiej tylko delikatnie wmasować masło do ciała w skórę. Dzieje się tak, ponieważ podczas snu reszta masła do ciała na twojej skórze będzie miała więcej czasu, aby działać magicznie i wchłaniać się w naszą skórę.
  • Aby uzyskać dodatkową odżywczą pielęgnację skóry, nałóż obficie masło na stopy, a następnie załóż parę wygodnych skarpet i udaj się do łóżka na noc. Skarpetki pomogą zatrzymać wilgoć, idealne do odżywiania suchych, zmęczonych stóp.
Olej kokosowy świetnie nawilża!
Fot. Pixabay.com

Masło do ciała jako uzupełnienie zapachu

Jedną z naszych ulubionych cech masła jest to, że doskonale nadaje się do utrzymywania perfum przez cały dzień. Jeśli chcesz, aby twój ulubiony zapach trwał dłużej, będziesz potrzebować czegoś, co sprawi, że będą się trzymać. Oleje zawarte w maśle do ciała tworzą idealną bazę dla wybranych perfum lub mgiełki do ciała, nadając zapachowi coś, do czego można przylgnąć. Wybierając masło do ciała i płyn do mycia ciała o zapachu pasującym do twoich perfum, te piękne zapachy trwają przez cały dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here