Jaki krem do rąk wybrać, aby były miękkie i gładkie?
Fot. Unsplash.com

Bardzo delikatne, nasze dłonie wymagają codziennej uwagi i pielęgnacji, dlatego preferujemy krem do rąk o formule nawilżającej. Dowiedz się, jak wybrać krem by osiągnąć miękkie i piękne dłonie.

Jak aplikować krem do rąk?
Fot. Unsplash.com

Krem do rąk – czy jest potrzebny?

Krem do rąk to jeden z nieodzownych produktów kosmetycznych, który możesz zabrać ze sobą wszędzie. Rzeczywiście, skóra dłoni, cienka i krucha, jest na co dzień poddawana ogromnym agresjom zewnętrznym. Dlatego należy wybierać produkty dostosowane do ich delikatnego charakteru. Najlepsze kremy do rąk to te, które zawierają składniki i składniki aktywne o właściwościach nawilżających, odżywczych, zmiękczających i / lub regenerujących. Tak aby zadbać o nasze dłonie przez cały rok. Warto też wybierać kremy naturalne i organiczne.

Jak nawilżyć dłonie?

Aby nawilżyć skórę dłoni, konieczne jest zwiększenie jej zawartości wody. Dzięki nawilżającym substancjom aktywnym, takim jak gliceryna, mocznik czy kwas hialuronowy. Niektóre kremy zawierają aktywne składniki o właściwościach nawilżających paznokcie i skórki, które są często zaniedbane, a jednocześnie bardzo podatne na wysychanie.

Jakie składniki powinien zawierać regenerujący krem ​​do rąk?

Kiedy nawilżenie przestaje wystarczać, skóra wysycha, a dłonie stają się szorstkie. Poza odwodnieniem pojawia się zmniejszona zawartość lipidów w skórze, a funkcja ochronna skóry osłabia się, odczuwa się mrowienie i napięcie. Odżywczo-regenerujące kremy do skóry wzmocnią hydrolipidowy film skóry, który niszczy się pod wpływem czynników zewnętrznych, wzmacnia jej barierę ochronną i łagodzi uczucie dyskomfortu. Preferowane są formuły bardzo bogate w odżywcze i błonotwórcze substancje tłuszczowe, takie jak oleje roślinne czy woski, które pozostawiają ochronny film na powierzchni skóry, chroniąc ją przed środowiskiem zewnętrznym, jednocześnie wzmacniając jej funkcję barierową. Atutem kremu są również allanoina czy aloes, które mają właściwości lecznicze i łagodzące.

Spierzchnięte lub popękane dłonie

Jeśli ręce są bardzo zniszczone, są popękane lub zaczerwienione, konieczne jest uprzywilejowanie aktywnych relipidantów. Substancje tłuszczowe, takie jak olej jojoba czy olej ze słodkich migdałów, masło shea czy ceramidy i parafina pozwolą na dostarczenie do skóry niezbędnych składników regenerujących, naprawczych. Łagodząc przy tym uczucie dyskomfortu związanego z pęknięciami czy ranami. Cold Cream (mieszanka olejku ze słodkich migdałów, wosku pszczelego i wody różanej – lub wody termalnej) również pomoże odżywić, ochronić i zmiękczyć dłonie w stanie krytycznym.

Jaki krem ​​do rąk na suche dłonie?

W przypadku po prostu wysuszonych dłoni możesz zdecydować się na bardziej płynną i lekką formułę, która zapewnia komfort i miękkość. Zimą promuje się zwycięskie połączenie odżywiania i nawadniania, aby przeciwdziałać szkodliwym skutkom zmian klimatycznych.

Jaki krem do rąk wrażliwych?

Musimy preferować formuły dostosowane do wrażliwej skóry, jeśli dłonie są bardzo delikatne i uczulone. W tym konkretnym przypadku unika się również perfum i olejków eterycznych, które mogą powodować alergie. Bardzo ważna jest również tekstura. Krem powinien być przyjemny w użyciu, odżywiający skórę bez pozostawiania efektu „lepkości” i zbytniego tłustego na powierzchni.

Jak często można nakładać krem ​​do rąk?

Regularność stosowania pozwala nie skończyć w sytuacjach zaawansowanego suszenia. Najlepiej krem ​​do rąk nakładać w dwóch kluczowych momentach dnia:

  • Rano przed wyjściem z domu, aby zabezpieczyć dłonie. Czas skupić się na kremach z filtrami UV i aktywnymi składnikami przeciwutleniającymi, aby zwalczyć pojawienie się plam.
  • Wieczorem, aby złagodzić agresję dnia przed pójściem spać. To czas, kiedy można go nakładać grubszą warstwą, aby umożliwić lepszą naprawę skóry w nocy.

W przypadku bardzo suchych lub zniszczonych dłoni zaleca się nakładanie ich po każdym umyciu rąk. Woda i mydło mogą je bardziej wysuszyć.

Krem do rąk aplikujemy co najmniej 2 razy dziennie.
Fot. Unsplash.com

Czy maski na dłonie są skuteczne?

Zaleca się wykonanie masek lub okładów, zwłaszcza jeśli dłonie są bardzo suche lub zniszczone. W tym celu krem ​​nakłada się obficie i otula folią stretch spożywczą, aby uzyskać okluzję na 1 godzinę. Pory skóry rozszerzają się pod wpływem ciepła, a krem ​​znacznie lepiej się wnika. Istnieją również bawełniane lub jedwabne rękawiczki, specjalnie zaprojektowane do nawilżania dłoni w nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here