Kosmetyki naturalne i organiczne podbijają rynek kosmetyczny.
Fot,. Unsplash,.com

Kosmetyki naturalne i organiczne mają duży wpływ na konsumenta i zmieniają panoramę kosmetyki. Podczas gdy „piękno” jest nadal głównym terminem, który przychodzi na myśl, kiedy myślimy o produktach kosmetycznych. Coraz większa liczba konsumentów oczekuje, że kupowane kosmetyki mają „zrównoważone”, „przyjazne dla środowiska” i „etyczne” cechy. Kosmetyki naturalne i organiczne przedstawiają je w autentyczny sposób. Ponieważ są częścią ich podstawowych wartości i zaangażowania nie tylko w dobro człowieka, ale także w ochronę środowiska i bioróżnorodności. Zastanawiasz się nad zakupem bardziej naturalnych i organicznych kosmetyków do pielęgnacji ciała?

Coraz więcej firm stawia na kosmetyki naturalne i kosmetyczne.
Fot,. Unsplash,.com

Kosmetyki naturalne i organiczne – skład

Konwencjonalne kosmetyki często zawierają wysoki procent składników na bazie ropy naftowej. Mogą zawierać takie substancje, jak ftalany, oksybenzon lub parabeny. Mimo, że stosowanie składników ropopochodnych uwzględnia się w przepisach dotyczących bezpiecznego stosowania w kosmetykach. Jest niezgodne z koncepcją prawdziwie naturalnych i organicznych kosmetyków. Ich skład powinien składać się głównie z minerałów, naturalnych i organicznych ekstraktów roślinnych, produktów z mikroorganizmów lub substancji pochodzących z te źródła. Właściwości tych złożonych mieszanin, takich jak ekstrakty i oleje roślinne, w naturalny sposób pomagają chronić, odżywiają i nawilżają skórę. Ponadto fakt, że w kosmetykach naturalnych i organicznych można znaleźć zrównoważone, organiczne i biodegradowalne składniki. Również pomaga przekonać konsumentów o autentyczności, pochodzeniu i jakości tych produktów.

Jak rozpoznać kosmetyki naturalne i organiczne?

Chociaż wiele kosmetyków twierdzi, że są „naturalne” lub „organiczne”, nie wszystkie z nich dają weryfikowalną gwarancję tych właściwości. Sprawdzanie składników (lista INCI) na opakowaniu może pomóc konsumentom ocenić stopień dokładności takich oświadczeń. Jednak nie dla każdego składnika, ponieważ deklarowanie pochodzenia składnika (naturalnego, petrochemicznego itp.) Nie jest wymagane przez prawo. Skąd zatem konsument może mieć pewność, że kosmetyk naturalny lub organiczny w pełni spełnia jego oczekiwania? Zapewnienie konsumenta oparte na weryfikowalnych kryteriach jest poparte prywatnymi standardami, takimi jak NATRUE. Znak NATRUE zapewnia konsumentom punkt odniesienia umożliwiający łatwą identyfikację kosmetyków naturalnych i organicznych. Ponieważ spełniają surowe i weryfikowalne kryteria związane z procesami, recepturą i składnikami. Cechy „naturalne” i „organiczne” są zatem weryfikowalne i gwarantowane przez znak NATRUE na każdym odpowiednim poziomie certyfikacji. Wśród nich wyróżnia się: kosmetyki naturalne, kosmetyki naturalne z dodatkiem organicznym i kosmetyki organiczne.

Bardziej zrównoważone i przyjazne dla środowiska podejście

Wiele składników ropopochodnych, często stosowanych w kosmetykach konwencjonalnych, wymaga intensywnego wydobycia, jak w przypadku ropy naftowej, aluminium czy ołowiu. Co zagraża glebie i stanowi zagrożenie dla siedlisk dzikich zwierząt. W przeciwieństwie do substancji petrochemicznych, naturalne i organiczne pochodzą głównie z uprawy roślin i kwiatów, których ekstrakty wykorzystywane są w preparatach kosmetycznych. Stosowanie różnorodnych surowców naturalnych i organicznych wymaga ochrony różnorodności biologicznej siedlisk dzikich zwierząt oraz zrównoważonej produkcji różnych gatunków roślin i kwiatów. Metody takie jak rolnictwo ekologiczne i biodynamiczne, rozwijają się u dostawców wielu firm członkowskich NATRUE. Firmy te pozyskują składniki bezpośrednio z własnych ogrodów, gwarantują bardziej zrównoważone pozyskiwanie i przyczyniają się do zachowania różnorodności biologicznej.

Nie tylko skład, ale i opakowanie

Podstawową wartością kosmetyków naturalnych i organicznych jest to, że muszą być w harmonii z naturą. W tym z wpływem zastosowanych opakowań i materiałów opakowaniowych. Oprócz ograniczenia stosowania tworzyw sztucznych w opakowaniach i wykorzystywania materiałów pochodzących z recyklingu. Wiele marek kosmetyków naturalnych i organicznych idzie o krok dalej, opracowując innowacyjne formaty, które przyczyniają się do drastycznej redukcji opakowań w ich produktach. Przykładami tych coraz popularniejszych kosmetyków są kremy dezodorujące, szampony w kostce czy tabletki do pasty do zębów. Opcje ponownego napełniania, które umożliwiają konsumentom ponowne użycie opakowania produktu, również stają się coraz częstsze. Tak aby zaspokoić zapotrzebowanie konsumentów na bardziej zrównoważone produkty zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym.

Kosmetyki naturalne i organiczne wpisują się w klimat zero waste.
Fot,. Unsplash,.com

Kosmetyki naturalne i organiczne a mikroplastik

Oprócz rozważań na poziomie receptury i opakowania, kluczowym aspektem jest również wpływ kosmetyków na środowisko w ich fazie pokonsumpcyjnej dla wielu konsumentów. Tradycyjnie wiele konwencjonalnych kosmetyków (szczególnie środki czyszczące i pasty do zębów) zawiera mikrokulki, małe, nieulegające biodegradacji stałe cząsteczki plastiku, które często trafiają do oceanów i jezior, stwarzając potencjalne zagrożenie dla organizmów wodnych. Kosmetyki naturalne i organiczne opatrzone etykietą NATRUE nie zawierają mikrodrobin plastiku. Ponieważ są one zwykle wytwarzane z materiałów petrochemicznych, co oznacza, że ​​nie są dopuszczone do stosowania zgodnie ze standardem NATRUE.

Sprawdź też czym jest fitoterapia i czy to jest bezpieczne!

4 KOMENTARZE

  1. […] Krem do rąk to jeden z nieodzownych produktów kosmetycznych, który możesz zabrać ze sobą wszędzie. Rzeczywiście, skóra dłoni, cienka i krucha, jest na co dzień poddawana ogromnym agresjom zewnętrznym. Dlatego należy wybierać produkty dostosowane do ich delikatnego charakteru. Najlepsze kremy do rąk to te, które zawierają składniki i składniki aktywne o właściwościach nawilżających, odżywczych, zmiękczających i / lub regenerujących. Tak aby zadbać o nasze dłonie przez cały rok. Warto też wybierać kremy naturalne i organiczne. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here