Szkło bezpieczne w mieszkaniu

Planujesz urządzić mieszkanie w taki sposób, że nawet jeśli w przyszłości znowu zdecydujesz się na remont, to chcesz, żeby pewne elementy wyposażenia wnętrza pozostały bez zmian? Jak to zrobić? Szkło i elementy szklane są takimi rodzajami dekoracji, które bez względu na upływ czasu zawsze świetnie wpasują się w styl, w którym urządzamy mieszkanie.

Czasami możemy mieć wątpliwości czy szkło w mieszkaniu jest bezpieczne. Jest to tym bardziej właściwe pytanie, jeśli w domu mieszkają dzieci. Dorosły człowiek zazwyczaj porusza się w taki sposób, że ryzyko zderzenia z szybą jest mało prawdopodobne. Jeśli chodzi o dzieci, to owo prawdopodobieństwo jest znacznie większe. Szalone pomysły dzieci powodują, że wiele zabawek w niespodziewany sposób przemieszcza się w powietrzu z jednego miejsca na drugie. Czasami w niezaplanowany sposób, zabawki, zatrzymują się na jakiejś ścianie, meblu lub innej przeszkodzie. Rodzice, którzy obserwują takie zwariowane zabawy swoich pociech, słusznie mogą się obawiać, czy szklane elementy zdadzą egzamin w ich mieszkaniu. Jednak producenci szkła, tacy jak Pan-Szklarz wychodzą naprzeciw różnym potrzebom swoich klientów i korzystają z wielu rodzajów bezpiecznego szkła. Gdyby przeanalizować ofertę takiego producenta, to znajdziemy tam produkty wykonane ze szkła laminowanego, hartowanego, ochronnego, antywłamaniowego, zbrojonego, termoizolującego, dźwiękochronnego lub ornamentowego albo tak zwanego tłuczonego.

Spis Treści

Ścianki działowe

Wiele mieszkań urządzanych jest w taki sposób, że nie mają wydzielonych konkretnych przestrzeni, takich jak salon, sypialnia, czy kuchnia. Niektórzy żeby wydzielić tego rodzaju przestrzenie stosują szklane ścianki działowe. Metalowe obramowanie najczęściej wypełnione jest bezpiecznym szkłem vsg. Tego rodzaju szkło, to nic innego, jak połączenie dwóch tafli szkła za pomocą specjalnej folii. Wyjątkowość bezpiecznego szkła VSG polega na tym, że jest ono bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku ewentualnego stłuczenia, dzięki folii umieszczonej między warstwami szkła, kawałki szkła nie rozpadają się po całym pomieszczeniu, a pozostają w całości przyklejone do tejże folii. Ze względu na te właściwości, szkło VSG jest używane w mieszkaniach, w których przebywają małe lub nawet większe dzieci. Ścianki działowe lub szklane drzwi wykonane z bezpiecznego szkła, dzięki odpowiednio dobranej kolorystyce folii, mogą oprócz praktycznych cech, być również rewelacyjną ozdobą pomieszczeń. W zależności od upodobań, możemy zamówić szybę z mleczną, bezbarwną lub kolorową folią.

Balustrada wewnętrzna

Schody bez balustrady są poważnym niebezpieczeństwem dla nas, domowników oraz naszych gości. Szczególnie jeśli posiadamy dzieci albo mieszkamy z osobami schorowanymi lub starszymi wiekiem, niewyobrażalne jest, żeby mieszkać w domku ze schodami bez balustrady. Być może zastanawiamy się jaka balustrada będzie pasować do całościowego wystroju mieszkania. Architekci, projektanci oraz dekoratorzy wnętrz bardzo często starają się wykorzystać bardzo elegancki materiał, jakim jest szkło jako balustradę schodową. Bez względu na to, z jakiego materiału wykonano schody (płytki ceramiczne, drewno, metal, a może nawet szkło), to szklana balustrada idealnie wpasuje się w każdego rodzaju opcję. Jeśli balustrada wewnętrzna wykonana jest ze szkła, które spełnia wszystkie normy trwałości oraz bezpieczeństwa, to nie ma potrzeby martwić się o jej wytrzymałość.

Kabina prysznicowa

W mieszkaniach urządzonych na nowoczesny styl łazienka często wyposażona jest w szklaną kabinę prysznicową. Zaletą takiego wyboru jest optyczne powiększenie, szczególnie małej łazienki. Firmy szklarskie wykonują kabiny prysznicowe na zamówienie w standardowych oraz w niestandardowych wymiarach. Zabudowa prysznicowa najczęściej jest wykonana z bardzo dobrej jakości szkła hartowanego bezbarwnego, szkła hartowanego satynowego, szkła hartowanego piaskowanego lub szkła ze wzorem. Hartowane szkło gwarantuje większą trwałość oraz odporność na stłuczenia. Jeśli zastosuje się specjalną warstwę ochronną, która będzie stanowić warstwę samoczyszczącą, to kabina prysznicowa będzie zawsze wyglądać jak nowa. Szklana kabina bez brodzika jest bardzo dobrą opcją dla osób niepełnosprawnych albo mających trudności z poruszaniem się. Dzięki temu, że drzwi w kabinach szklanych otwierają się bardzo mocno i nie ma konieczności podnoszenia nóg, to mniej sprawne osoby mogą regularnie dbać o swoją higienę. Jeśli kabina prysznicowa jest dosyć duża, to nie będzie trudności z ustawieniem specjalistycznego krzesełka, które ułatwi chorym osobom samodzielne wzięcie prysznica.

Jak czytamy w serwisie https://kolekcjonerzy-krakow.pl/ bezpieczne szkło VSG jest nowoczesnym rodzajem szkła, które sprawia, że dzięki swoim wyjątkowym właściwościom jest chętnie stosowane jako materiał do wykonywania wielu szklanych elementów w mieszkaniu. Popularne są między innymi szklane drzwi, ścianki działowe, szklane kabiny prysznicowe lub zewnętrzne lub wewnętrzne balustrady szklane. Szkło bezpieczne używane jest także jako panele ścienne lub materiał na blaty. Miłośnicy szkła bardzo chętnie wykorzystują szklane produkty do aranżacji swojego przytulnego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here