jak znaleźć czas na sport

Jedną z najpopularniejszych wymówek, żeby nie uprawiać sportu jest brak czasu. W obecnych czasach praca zajmuje bardzo dużo czasu, ale jeżeli ktoś jest odpowiednio zmotywowany to zawsze znajdzie czas na treningi.

Uprawianie sportu

Brak aktywności fizycznej wpływa negatywnie na zdrowie człowieka. Według badań nawet kilkanaście minut ruchu w ciągu dnia pomaga lepiej dotlenić organizm. Warto zachować work-life balance i mieć czas sport poprawia nie tylko zdrowie, ale również samopoczucie. Szczególnie ważne są ćwiczenia wzmacniające mięśnie oraz poprawiające wydolność fizyczną. Na razie jeszcze się tego nie odczuwa, ale brak ruchu może mieć na starość naprawdę przykre konsekwencje.

Osoby, które dbają o swój rozwój doskonale wiedzą jak znaleźć czas na sport, który powinien być obowiązkowym elementem dnia każdego człowieka. Do wejścia na ponad 4000 obiektów sportowych uprawniają karty sportowe Medicover Sport, można je zamówić na oficjalnej stronie internetowej medicoversport.pl.

Według Światowej Organizacji Zdrowia wystarczające jest uprawianie aktywności fizycznej przez 30 minut dziennie. Jest to bardzo mało, dlatego tym bardziej dziwi dlaczego tak mało osób podejmuje się tego wyzwania. Niestety brak ruchu skutkuje później problemami ze zdrowiem, takimi jak otyłość. Wystarczy krótki spacer z psem, ćwiczenia rozciągające lub jazda rowerem, żeby poczuć się lepiej. Jednak czas przeznaczony na uprawianie sportu to nie wszystko, ponieważ ważną rolę odgrywa także jego intensywność.

Na młode osoby najlepiej działa taka aktywność fizyczna, która poprawia wydolność oraz podnosi kondycję. Można do tego zaliczyć bieganie, pływanie, a także siłownię. Powolny spacer może być dobry dla osób w starszym wieku, ale dla ludzi młodych jest to zdecydowanie za mało.

Ważne, żeby sport uprawiać przede wszystkim regularnie. Jest to główny problem większości społeczeństwa, bo zazwyczaj zapału wystarcza na kilku treningów, a później przychodzi zastój. Chodzi o to, żeby przełamać tę stagnację i wpaść w rytm treningowy. Jednorazowe, ale bardzo intensywne treningi mogą przynieść więcej szkód niż korzyści, dlatego kluczowa jest systematyczność.

Nieprzygotowany organizm można bardzo łatwo przeciążyć, a wtedy pojawiają się mikrourazy włókien mięśniowych oraz stany zapalne mięśni. Dlatego ważnym elementem każdego treningu jest rozgrzewka, która powinna trwać przynajmniej 15 minut. Brak rozgrzewki może się skończyć tragicznie, dlatego koniecznie należy o tym pamiętać. W innym wypadku można się nabawić nieprzyjemnej kontuzji, która będzie wymagała długiego leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here