Zegarki japońskie – przegląd

0
1121

Największą renomę mają zegarki szwajcarskie, ale również japońskie czasomierze są wyjątkowo polecane ze względu na nowoczesne rozwiązania oraz design. Gwarantują niezawodną pracę, najwyższą jakość, znakomite materiały i są czymś znacznie więcej niż zegarki – to wielofunkcyjne urządzenia. Ich wybór jest ogromny – oto polecane zegarki znanych marek z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Japońskie zegarki – konkurencja dla szwajcarskich modeli

Zegarki japońskie to konkurencja dla modeli szwajcarskich, które mają zarówno wieloletnie tradycje zegarmistrzowskie, doświadczenie, jak i mocną pozycję w branży. Mimo to japońskie wybory przekonują do siebie coraz większą liczbę użytkowników ze względu na design, precyzję, niezawodność, wytrzymałość oraz nowoczesność.

To japońscy producenci przodują w nowoczesnych technologiach i rozwiązaniach. Z japońskich marek warto wymienić m.in. takie firmy jak Citizen, Seiko, Orient czy Lorus, a także Casio. Inwestując w japońskie zegarki, można zyskać gwarancję jakości, dokładności oraz funkcjonalności na długie lata.

Zegarki Citizen – twórca mechanizmu Eco-Drive

Zegarki najwyższej jakości marki Citizen to bogata oferta głównie modeli sportowych. Firma działa od 1918 roku, ma zatem krótszą tradycję niż wiele manufaktur szwajcarskich, ale równie dobrą ofertę. Pierwszy zegarek Citizen zadebiutował w 1924 roku, z kolei dzisiaj marka ta jest jednym z czołowych producentów japońskich czasomierzy. Słynie z wielu nowoczesnych rozwiązań, które okazały się rewolucją w branży – jak m.in. zegarki Eco-Drive czerpiące energię do pracy z promieni słonecznych. Citizen to bardzo poważna konkurencja dla szwajcarskich modeli.

Zegarki Orient – od hurtowni do produkcji

Są wizytówką japońskiego zegarmistrzostwa, słyną z wysokiej jakości, niezawodnych zegarków w klasycznym stylu. Shogoro Yoskihda otworzył hurtownię zegarków, ale jego firma prężnie się rozwijała i szybko osiągnęły międzynarodowy sukces. Wysoka jakość wykonania i komponentów, precyzja oraz unikalne wzornictwo nawiązujące jednak do klasyki to cechy wyróżniające zegarki tego japońskiego brandu.

Zegarki Seiko – pierwszy zegarek z wyświetlaczem LED

Z kolei Seiko słynie z pierwszego zegarka z wyświetlaczem LED – nie jest to zresztą jedyne osiągniecie kultowej marki japońskiej. Seiko produkuje też modele z mechanicznym generatorem prądu – Kinetic. Co więcej, producent ma w ofercie aż pięć rodzajów mechanizmów!

Zegarki Casio – kultowa seria G-Shock

Jedną z najpopularniejszych serii japońskich zegarków jest Casio G-Shock. Marka ta słynie z wykorzystywania nowoczesnych i zaawansowanych technologii, oryginalnego designu oraz wysokiej jakości wykonania. To wielofunkcyjne, wstrząsoodporne i wodoszczelne zegarki, idealne modele dla osób uprawiających sport i preferujących casualowy styl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here