Biurko do pracy powinniśmy wybrać do swoich potrzeb.
Fot. Pixabay.com

Obecnie można znaleźć wyjątkowe biurko do pracy w prawie wszystkich kształtach i rozmiarach. Jak wybrać odpowiednie do swojej przestrzeni? Pierwszą rzeczą do rozważenia przy zakupie nowego biurka jest jego przeznaczenie. Czy służy do używania laptopa, pisania, korzystania z monitora komputera, porządkowania plików lub do innych celów? Czy będziesz korzystać z biurka przez dłuższy czas, czy będziesz z niego korzystać sporadycznie?

Biurko komputerowe posiada specjalne nadbudówki, które pozwalają ustawić monitor na odpowiedniej wysokości.
Fot. Pixabay.com

Biurko do pracy – różne rodzaje

Biurko do pisania

Biurka do pisania określa się jako mniejsze i przeznaczone do lekkiego użytku. Stąd nazwa „pisanie”. Biurka te mają lekki prostokątny blat z otwartą przestrzenią pod spodem i czterema nogami. Czasami biurko do pisania może mieć małą szufladę pod blatem.

Składane biurko do pracy

Składane biurko idealnie nadaje się do tymczasowych potrzeb, małych pomieszczeń lub jeśli wymaga częstego przenoszenia. Te biurka mają małą powierzchnię i dużo łatwiej je złożyć i przechować w szafie.

Biurko typu Shell

To proste biurka bez miejsca do przechowywania pod spodem. Zazwyczaj mają kształt prostokąta i mają dużo otwartej przestrzeni pod blatem. Miejsce nad biurkiem zagospodarowane jest poprzez nadbudówkę z dużą ilością szufladek i półeczek.

Wiszące biurko do pracy

Wiszące biurka instaluje się bezpośrednio na ścianie. Ponieważ nie mają nóg, nie jest mądrze przechowywać na nich ciężkie przedmioty. Niektóre biurka tego typu składają się w dół, podczas gdy inne są zamontowane na stałe na ścianie. Te biurka są idealne do oszczędzania miejsca, dlatego są idealne do minimalistycznych biur.

Sekretarzyk

Sekretarzyk jest wyposażony w schowki i szufladki, dzięki czemu jest idealny dla osób, które wokół biurka trzymają dużo dokumentów. Nie jest on całkowicie płaski na górze, zamiast tego ma małą wbudowaną szafkę, która robi za nadstawkę. Nowoczesne większe sekretarzyki mają takie funkcje, jak system zarządzania kablami i półkę na klawiaturę. Poza tym małe sekretarzyki mają wystarczająco dużo miejsca, aby wygodnie zmieścić laptopa i mysz.

Biurko komputerowe

Są one przeznaczone dla klasycznych użytkowników komputerów stacjonarnych, którzy potrzebują monitora i drukarki w zasięgu ręki. Biurka komputerowe posiadają dodatkowe schowki lub półki na inne urządzenia elektroniczne, takie jak klawiatury. Czasami biurka komputerowe wyposażone są w półkę, która pomaga maksymalnie wykorzystać przestrzeń nad komputerem, a niektóre mają szafki zamykane z przodu. Świetnie nadają się jako biurko dziecięce.

Stojące biurko do pracy, biurka o regulowanej wysokości

Ostatnio dyskutowano o niebezpieczeństwach związanych z siedzeniem przez dłuższy czas. Rezultatem jest wzrost popularności biurek stojących ze względu na rzekome korzyści zdrowotne wynikające z zmiany pozycji siedzącej na stojącą. Istnieją trzy główne typy biurek stojących:

  • dostawka na biurko, która umożliwia pracę na stojąco przy zwykłym biurku,
  • stojące biurko z blatem roboczym, który można podnosić lub opuszczać w zależności od potrzeb,
  • statyczne biurko stojące, które zawsze znajduje się na podwyższeniu.

Biurko do pracy w kształcie litery L.

Biurko w kształcie litery L to innowacyjne biurko, które na początku może wydawać się niezwykłe, ale znacznie poprawi twoje miejsce pracy. Biurka w kształcie litery L mają dwa boki, które są do siebie prostopadłe i zazwyczaj mają ten sam rozmiar. Te biurka zapewniają dodatkową przestrzeń roboczą, jednocześnie umożliwiają trzymanie wszystkie dokumentów w zasięgu ręki. Oszczędzają miejsce, ponieważ większość z nich można postawić w rogu i idealnie nadają się do stołów konferencyjnych, ponieważ można efektywnie dzielić przestrzeń.

Biurko w kształcie litery L daje nam zdecydowanie więcej miejsca do pracy. Świetnie nadaje sie dla osób, które oprócz komputera potrzebują także blatu do pisania ręcznego.
Fot. Pixabay.com

Jak wybrać idealne biurko do pracy

To na jakie biurko chcemy się zdecydować zależy w jakim celu będziemy je wykorzystywać. Jeśli zależy nam na dużej powierzchni blatu roboczego warto pomyśleć o kupnie biurka komputerowego lub biurka w kształcie litery L. Jeśli spędzamy przy biurku dużo czasu można wykorzystać biurko z podnoszonym blatem, dzięki temu co jakiś czas będzie można zmienić pozycję z siedzącej na stojącą, co dobrze wpłynie na nasze zdrowie. Osoby, które biurka wykorzystują sporadycznie do pisania ręcznego mogą zdecydować się na sekretarzyk lub biurko typu Shell, gdzie będą mogły przechowywać papeterie i przybory piśmiennicze. Jeśli natomiast nie mamy zbyt dużo miejsca najlepiej zdecydować się na biurko składane lub wiszące.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here