Biurko dziecięce to mebel, który musi spełniać wiele ról. Jak wybrać najlepsze?
Fot. Unsplash.com

Dzieci potrzebują miejsca do pracy tak samo, jak dorośli – pamiętajcie o stosach prac domowych, nie wspominając o godzinach spędzonych sumiennie wpatrując się w przestrzeń, dlatego też należy wybrać odpowiednie biurko dziecięce. Nie wspominając o tym, że dziś musimy zrobić miejsce na komputery. Chociaż biurka dla dzieci zachowują się podobnie jak dla dorosłych, jest kilka różnic, które należy wziąć pod uwagę. Na początek rozmiar biurka należy dostosować, aby pasował do mniejszego wzrostu dzieci. Następnie zastanów się nad funkcją i stylem biurka – czy jest atrakcyjne? Czy to biurko zachęci twoje dzieci do odrabiania lekcji na czas? Jeśli myślisz o kilku prostych czynnikach, takich jak potrzeby użytkownika biurka, wybór odpowiedniego powinien być dziecinnie prosty.

Biurko dla dziecka powinno być ergonomiczne i wygodne.
Fot. Unsplash.com

Ergonomia przestrzeni biurka dziecięcego

Zasada jest dokładnie taka sama, jak przy zakupie biurka dla siebie. Biurko musi pasować do anatomii twojego dziecka, tak aby było wygodne i nie było wciśnięte w róg ani zgarbione nad parawanem. Wiadomo, że dobra postawa i wygoda zwiększają produktywność i są ważne dla zaszczepienia zdrowych nawyków u dzieci. Pomyśl o odległości twoich dzieci od ekranu komputera, pozycji ich nadgarstków podczas pisania, a także o pozycji, jaką przyjmą, gdy będą siedzieć na krześle.

Dopasuj swoje biurko dziecięce

Upewnij się, że bierzesz pod uwagę gusta i zainteresowania swoich dzieci. Mogą chcieć dostosować swoje miejsce pracy za pomocą tematycznych plakatów i rysunków przedstawiających ulubione książki i postacie filmowe. Twoje dzieci będą znacznie bardziej szczęśliwe i lepiej pracują, jeśli ich biurko pasuje do ich osobowości. Warto też dopasować biurko do pokoju dziecięcego i znajdujących się w nim mebli.

Rozmiar jest wszystkim

Kiedy twoje dzieci same zaczną korzystać z biurka, musisz liczyć się z tym, że łatwy dostęp jest priorytetem – nie będą już mieć cię przy biurku, aby im pomóc. Dlatego upewnij się, że wszystkie meble pasują do ciała twojego dziecka i są bezpieczne – bez ostrych narożników i krawędzi. Jeśli twoje dzieci będą czuły się szczęśliwe i zdrowe w tym środowisku pracy, psychologicznie zdziała to cuda. Pamiętaj, jak szybko dzieci kształtują nawyki. To, że twoje dzieci w końcu dorosną, nie oznacza, że ​​powinieneś ubierać je w zbyt duże ubrania w oczekiwaniu. Muszą czuć się komfortowo i swobodnie, aby wyrobić sobie dobre nawyki.

Dodatkowa przestrzeń

Półki, przegródki i szuflady, w których dzieci mogą przechowywać swoje rzeczy, to zdecydowany plus. Twoje dzieci nie tylko docenią posiadanie własnej „prywatnej” przestrzeni na rzeczy na biurku, ale także zachęcą do dobrych nawyków w zakresie odkładania rzeczy i dbania o rzeczy osobiste.

Biurko dziecięce – co musisz pamiętać

To biurko jest biurkiem dla dzieci – nie biurkiem dla ciebie. Więc prawdopodobnie nie potrzebujesz nudnych rzeczy, takich jak dziurkacze i zszywacze (mogą być również niebezpieczne), jeśli twoje dzieci są naprawdę małe. Pamiętaj też, aby zachęcać do wykorzystywania tej przestrzeni jako „miejsca na biurko” i unikać zapełniania jej zabawkami. Biurko dla dzieci powinno być miejscem do szczęśliwej nauki, a wypełnienie go zabawkami nie pomoże w tym. Upewnij się, że jest wolne od bałaganu i łatwe w użyciu.

Biurko dziecięce to nie tylko stół do pracy, ale miejsce kreatywnych zabaw.
Fot. Unsplash.com

Wybór krzesła do biurka dziecięcego

Krzesło powinno mieć dźwignię oparcia i regulację wysokości, tak aby nogi w kolanie były ustawione prostopadle. Krzesło powinno mieć kółka oraz możliwość regulacji wysokości i głębokości siedziska zależnie od ciała, a także umożliwiać ruch umożliwiający cyrkulację. Jeśli krzesło ma podłokietniki, ręce również powinny być w przybliżeniu pod kątem prostym. Krzesło robocze powinno mieć możliwość sporadycznego przechylania i zmiany pozycji ciała. Gdyż stwierdzono, że nadmierne trzymanie jednej postawy jest niebezpieczne dla naszego układu kostnego oraz mięśni. Dlatego też krzesło przeznaczone dla dzieci powinno mieć odpowiedni zakres regulacji.

Jeśli szukasz więcej pomysłów na pokój dziecięcy, sprawdź jak urządzić go w stylu Montessori.

1 KOMENTARZ

  1. […] Są one przeznaczone dla klasycznych użytkowników komputerów stacjonarnych, którzy potrzebują monitora i drukarki w zasięgu ręki. Biurka komputerowe posiadają dodatkowe schowki lub półki na inne urządzenia elektroniczne, takie jak klawiatury. Czasami biurka komputerowe wyposażone są w półkę, która pomaga maksymalnie wykorzystać przestrzeń nad komputerem, a niektóre mają szafki zamykane z przodu. Świetnie nadają się jako biurko dziecięce. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here