Jak wybrać termos? To nie łątwe pytanie, ale zdecydowanie można kierować się tymi zasadami!
Fot. Unsplash.com

Jak wybrać termos? To dziwne, ale potrzebne pytanie. Jeśli spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu lub po prostu lubisz napić się dodatkowej filiżanki gorącej herbaty lub kawy w pracy, możesz być zainteresowany wyborem dobrego termosu. Aby zawęzić poszukiwania najlepszego termosu do Twoich oczekiwań, musisz zdecydować o jego przeznaczeniu. Oto kilka opcji: termos na jedzenie jest niezbędny, jeśli chcesz cieszyć się ciepłym posiłkiem – ma duży wylew, który pozwala wygodnie włożyć zawartość. Termos na herbatę i inne napoje posiada wąską szyjkę, która umożliwia łatwe nalewanie płynu. I są uniwersalne termosy. Takie urządzenia mogą mieć kilka oddzielnych przegródek: komora może służyć do nalewania herbaty lub kawy, a druga większa może przechowywać gorący obiad lub kolację.

Termos metalowy jest lekki i wytrzymały.
Fot. Unsplash.com

Jak wybrać termos: materiał

Jaki materiał jest najczęściej używany do wykonania termosu? Jaki materiał zapewnia najlepszą trwałość i funkcjonalność izolowanej butelki? Istnieje wiele modeli.

  • Szklany termos jest przede wszystkim higieniczny. Jest łatwy w utrzymaniu czystości, a zawartość jest bardzo dobrze zachowana. Ale jest jedna poważna wada – jest to kruchość. W ten sposób po niezdarnym ruchu urządzenie może rozpaść się na kawałki.
  • Metalowa manierka – praktyczna i trwała alternatywa. Do produkcji takich modeli preferowanym metalem jest stal nierdzewna, więc zjawisko korozji nie powinno wystapić.
  • Plastikowa butelka – nie jest najlepszą opcją. Po pierwsze, plastik słabo zatrzymuje ciepło (chociaż specjalna powłoka lustrzana może poprawić sytuację). Po drugie, jest również bardzo delikatny i może pękać.

Zewnętrzna obudowa może być również wykonana z różnych materiałów: plastikowa obudowa zmniejsza wagę produktu, ułatwiając przenoszenie, co jest ważne dla wielu. Metale odporne na korozję zapewniają solidną konstrukcję i sprawiają, że produkt jest praktyczny i trwały. Można również użyć szkła, ale ta wersja jest raczej mało praktyczna.

Objętość

Kiedy szukasz motywu, zdecyduj, jakiej objętości możesz potrzebować. Czy lubisz prostą dodatkową porcję kawy mielonej lub herbaty? Potrzebujesz wielu porcji? Czy podzielisz się drinkami z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami? Na przykład, jeśli przenosisz się na duże odległości lub dużo podróżujesz, powinieneś wybrać większy termos. Jeśli potrzebujesz dodatkowej filiżanki podczas przerwy na lunch, możesz nawet wybrać kubek termiczny.

Jak wybrać termos: zakrętka

Nasadka musi zamykać zgromadzone wewnątrz ciepło i nie dopuszczać do utraty ciepła. Termosy ze szklanymi pokrywkami są często wyposażone w korki. Ta opcja nie jest najlepsza, zapewniają niedoskonałe uszczelnienie i termos może przeciekać. Optymalny wybór – zakrętka. Niektóre termosy wyposaża się w zawory. Jest to wygodne, ale jeśli uszkodzisz zawór, pogarszają się parametry regulacji i butelka nie będzie w stanie spełnić swoich funkcji. Ponadto ta część może się zabrudzić, zabrudzić i trudno ją umyć.

Kolejna ważna kwestia: cena

Ile należy zapłacić za dobry termos? Cena zależy od jakości i producenta, ale co ciekawe, wysokie koszty nie zawsze gwarantują lepszą wydajność. Zależy ona zwykle od użytych materiałów, dodatkowych funkcji, objętości. Cena dobrych butelek termicznych zaczyna się od 100 – 150 zł.

Niektóre kubki termiczne trzymają ciepło nawet do 6-ciu godzin.
Fot. Unsplash.com

Jak wybrać termos: przydatne porady

Eksperci podają kilka przydatnych zaleceń dla tych, którzy chcą kupić termos:

  • Kupując termos, dobrze mu się przyjrzyj – sprawdź, czy nie ma widocznych usterek lub zarysowań – mają one znaczący wpływ na wydajność.
  • Powąchaj produkt: z butelki nie powinien wydobywać się zapach.
  • Potrząśnij termosem: sprawdź, czy nic nie wibruje ani nie wydaje żadnych dźwięków.
  • Zdecyduj się na producenta o dobrej reputacji.
  • Sprawdź, czy osłona i nakrętka zapewniają szczelną izolację.
  • Opakowanie musi zawierać: informacje o producencie (adres, nazwa, numer telefonu), gwarancję, warunki użytkowania i podstawowe właściwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here