Jaka jest odpowiednia karma dla psa? Prawidłowe żywienie to jedna z podstawowych potrzeb psów. Dobra dieta to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie zdrowia psa.
Fot. Unsplash.com

Jaka jest odpowiednia karma dla psa? Prawidłowe żywienie to jedna z podstawowych potrzeb psów. Dobra dieta to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie zdrowia psa. Dostępne są tysiące opcji karmy dla psów, więc wybór odpowiedniej karmy może być trudny. Opinie na temat żywienia psów są różne wśród weterynarzy, hodowców, trenerów i innych właścicieli psów. Najważniejsze jest to, że nawet eksperci nie zawsze są zgodni co do najlepszego rodzaju karmy dla psów. Po części dlatego, że nie ma tylko jednej odpowiedzi. Ostatecznie to Ty musisz zdecydować, jakie jedzenie najlepiej pasuje do Twojego psa. Musisz wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak rodzaj żywności, jakość składników i koszt, aby dopasować się do swojego budżetu. Przeprowadź wiele obserwacji, aby podjąć świadomą decyzję dotyczącą diety swojego psa.

Przy żywieniu psów ważne są również naturalne gryzaki zawierające zazwyczaj dużą ilość kolagenu.
Fot. Unsplash.com

Zdobądź wiedzę na temat wyborów żywieniowych

W Internecie dostępnych jest wiele informacji na temat żywienia psów. Zachowaj ostrożność, postępując zgodnie z poradami online, ponieważ nie wszystkie znalezione informacje będą wiarygodne. Niektóre witryny są bardziej niezawodne niż inne. Jednak twój weterynarz jest zawsze najlepszym źródłem informacji. Jeśli nadal masz pytania dotyczące karmienia psa, możesz poprosić o skierowanie do dietetyka weterynaryjnego. Ogólnie rzecz biorąc, komercyjne wybory karmy dla psów sprowadzają się do następujących kategorii:

  • Diety holistyczne / naturalne komercyjne
  • Diety weterynaryjne na receptę
  • Karma dla psów Premium
  • Ekonomiczna / ogólna karma dla psów
  • Diety pełnoporcjowe
  • Surowa żywność (BARF)

Większość diet dostępnych na rynku jest zwykle dostępna w postaci mokrej lub suchej. Niektóre są również w postaci odwodnionej, do której dodajesz wodę przed karmieniem. Zdecyduj, która kategoria najlepiej pasuje do Twojego psa, a następnie zacznij szukać firm spożywczych.

Odpowiednia karma dla psa: przeczytaj etykiety karmy dla psów

Wielu naukowców opracowało profile żywienia psów i szczeniąt. Te standardy są odzwierciedlone na etykiecie karmy dla psów. Ta informacja da ci wyobrażenie o zawartości żywności, ale uwaga: etykiety mogą wprowadzać w błąd. Tylko dlatego, że karma spełnia wymagania, nie oznacza, że ​​jest to najlepsza karma dla Twojego psa. Szukaj firm spożywczych, które przekraczają wytyczne i używają wysokiej jakości składników. Wybieraj potrawy zawierające produkty mięsne wymienione jako pierwsze dwa lub trzy składniki. Unikaj żywności zawierającej nadmiar chemicznych konserwantów i duże ilości wypełniaczy, takich jak pszenica, kukurydza i soja.

Odpowiednia karma dla psa: zapytaj ludzi o karmę dla psów

Po przeprowadzeniu obserwacji i wybraniu ogólnej kategorii żywności poproś innych o opinie na temat konkretnych marek lub przepisów. Twój weterynarz to świetne miejsce na rozpoczęcie. Możesz także porozmawiać z hodowcami psów, trenerami i opiekunami psów, aby uzyskać więcej opinii. Twój lokalny sklep z artykułami dla zwierząt również może być pomocny, zwłaszcza jeśli jest to mniejszy, niezależny sklep oferujący najwyższej jakości karmy. Wykształceni specjaliści od zwierząt mogą udzielić Ci swoich zaleceń, ale pamiętaj, że nie wszyscy eksperci są zgodni, jeśli chodzi o żywienie psów. To samo dotyczy rozmów z innymi właścicielami zwierząt domowych. Przygotuj się na otrzymanie sprzecznych porad, a następnie weź te informacje i zbadaj je samodzielnie. Należy pamiętać, że różne psy mogą różnie reagować na to samo jedzenie. Wykorzystaj zdobyte informacje, aby jeszcze bardziej zawęzić opcje, ale pamiętaj, że opinie nie są faktami.

Wybór karmy dla psa wiąże się z długimi poszukiwaniami. Warto wziąć też pod uwagę indywidualne preferencje psa.
Fot. Unsplash.com

Odpowiednia karma dla psa: karmienie psa

Wiele firm oferujących karmę dla psów oferuje próbki lub gwarancje zwrotu pieniędzy, więc pozwól swojemu psu spróbować tej karmy, zanim podejmiesz decyzję. Przynieś do domu kilka odmian, aby zobaczyć, która jest najsmaczniejsza. Kiedy już zdecydujesz się na karmę, stopniowo zmieniaj dietę swojego psa, dodając codziennie trochę nowej karmy do starej karmy przez kilka dni. Gdy Twój pies je wyłącznie zgodnie z nową dietą, mogą minąć 3-4 tygodnie, zanim zauważysz zmiany w ogólnym wyglądzie i nastawieniu psa. Jeśli jednak u Twojego psa pojawią się oznaki choroby, udaj się do weterynarza. Być może będziesz musiał ponownie zmienić dietę, jeśli w jakiś sposób nie zgadza się ona z twoim psem.

3 KOMENTARZE

  1. […] Pamiętaj, że nie ma jednego gryzaka odpowiedniego dla każdego psa. W przypadku psów z nadwagą lub tych o wrażliwym żołądku najlepiej będzie trzymać się niejadalnych zabawek do żucia. W przypadku zdrowych, ale wybiórczych psów może być konieczne wypróbowanie kilku różnych rodzajów gryzaków, zanim odkryjesz, co jest najlepsze dla Twojego psa. Ogólnie rzecz biorąc, zdrowe i mało wymagające psy prawdopodobnie będą cieszyć się po trochu ze wszystkiego. Tylko upewnij się, że żaden smakołyk lub gryzak nie stanowią więcej niż około 10% diety psa. […]

  2. […] Gry zapachowe są zabawne dla psów w każdym wieku, w tym dla szczeniąt i starszych psów. W życiu codziennym często spieszymy się a z nami nasze psy, wtedy przestają wąchać. Ale w tych grach chcemy, żeby zrozumiały, że węszenie jest zachęcane. Łatwym sposobem na wprowadzenie psa w gry zapachowe jest rozpoczęcie wyszukiwania czegoś, co natychmiast motywuje większość psów – jedzenia. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here