Bielizna menstruacyjna? Tak! Nazywa się to „swobodnym krwawieniem” i robi to coraz więcej kobiet:
Fot. Unsplash.com

Bielizna menstruacyjna? Tak! Nazywa się to „swobodnym krwawieniem” i robi to coraz więcej kobiet: zamiast zarządzać płynem menstruacyjnym za pomocą kubeczka menstruacyjnego, podpaski lub tamponu, chwytają bieliznę menstruacyjną zaprojektowaną specjalnie do noszenia jako wielorazowe rozwiązanie krwawienia miesiączkowego. „Tylko bielizna?” Możesz pomyśleć. Pewnie – a my pokażemy, dlaczego. A ponieważ wielu z nas spędza obecnie więcej czasu w domu. Jest to idealny moment, aby dać im próbny rozruch jako podstawową ochronę.

Coraz więcej kobiet wybiera na co dzień majtki menstruacyjne.
Fot. Unsplash.com

Czym właściwie jest bielizna menstruacyjna?

Bielizna menstruacyjna to bielizna przeznaczona do noszenia podczas miesiączki, zastępująca jednorazowe produkty ochronne, takie jak tampony lub podpaski. Chociaż niektóre kobiety wolą polegać na bieliźnie menstruacyjnej tylko podczas lżejszych dni okresu. A używając jej jako zabezpieczenia podczas cięższych dni. Skonstruowane tak, aby wyglądać i czuć się jak zwykła bielizna, majtki menstruacyjne są wykonane z dodatkowych warstw i specjalnych tkanin w okolicy krocza, które wchłaniają krew menstruacyjną. Wypierz je, załóż ponownie i wypierz ponownie – są to opcje wielokrotnego użytku przez cały cykl.

Jak działała bielizna menstruacyjna?

Bielizna menstruacyjna składa się z chłonnego materiału, który utrzymuje płyn miesiączkowy o objętności od jednego do dwóch tamponów, bariery przed wilgocią zapewniającej wygodę oraz warstwy zapobiegającej wyciekom lub plamom. Wciąż wahasz się, czy dokonać zmiany i całkowicie powierzyć swój styl bieliźnie? Wielu użytkowników zaczyna od mniej intensywnych dni lub używa bielizny miesiączkowej jako dodatkowej ochrony, zanim przejdzie do używania w pełnym wymiarze godzin.

Dlaczego warto przejść na bieliznę menstruacyjną?

Oprócz współczynnika komfortu i zabezpieczenia przed przeciekaniem. Popularność zyskują również majtki menstruacyjne, które są zarówno ekologicznym, jak i ekonomicznie inteligentnym wyborem. Wypróbuj je, jeśli szukasz rozwiązania mniej drażniącego niż tampony, wygodniejszego niż podpaski i mniej brudzącego niż używanie kubeczka menstruacyjnego. A dzięki majtkom z epoki jesteś zawsze gotowa: koniec z szalonymi nocnymi wyprawami po tampony!

Więc… czy bielizna menstruacyjna faktycznie działa?

Tak! Bielizna menstruacyjna ma na celu zastąpienie stosowania podpasek i tamponów. Mogą zastępować wkładki, podpaski, tampony i kubeczki lub być noszone z tamponem lub kubeczkiem dla dodatkowej ochrony.

Czy możesz nosić bieliznę menstruacyjną przez cały dzień?

W zależności od tego, jaki masz rodzaj bielizny menstruacyjnej i na jakim etapie cyklu jesteś. Możesz nosić bieliznę okresową przez cały dzień. Zwykle możesz kupić wersje dla ciężkiej, średniej lub lekkiej menstruacji. Jeśli będziesz nosić bieliznę menstruacyjną jako dodatkową ochronę w ciężkie dni (z tamponem lub kubeczkiem menstruacyjnym), łatwiej będzie nosić bieliznę przez cały dzień. W lekkie dni prawdopodobnie wystarczy jedna para bielizny na cały dzień.

Jak dopasować bieliznę menstruacyjną?

Nie musisz się martwić, że będziesz wyglądać, jakbyś nosił odpowiednik pieluchy dla dorosłych. Większość marek oferuje dwa rozmiary, aby spełnić Twoje potrzeby w zakresie lżejszego lub cięższego okresu. Są również oferowane w szerokiej gamie kolorów i krojów, od ultra kobiecych, koronkowych stringów po bardziej neutralne pod względem płci szorty chłopięce. Jeśli szukasz majtek w stylu bikini, Sustain ma wybór rozmiarów z eleganckiej czarnej bawełny organicznej. Chcesz popływać? RubyLove oferuje linię strojów kąpielowych chroniących przed okresami. Dla młodszych zestawów Thinx ma specjalnie zaprojektowane majtki dla nastolatków i nastolatków w wybranych mniejszych rozmiarach i zabawnych kolorach.

Bielizna menstruacyjna coraz bardziej przypomina zwykłą.
Fot. Unsplash.com

Ile par bielizny menstruacyjnej potrzebuję?

Jeśli wypróbujesz je po raz pierwszy, prawdopodobnie zechcesz kilka par, aby zastąpić tradycyjne produkty menstruacyjne w lżejsze dni. Jeśli zdecydujesz się zaangażować, prawdopodobnie będziesz potrzebować pełnego zestawu przez pięć do siedmiu dni, w zależności od długości menstruacji. Możesz również wziąć pod uwagę parę lub dwie przeznaczone do snu: jeśli chcesz spać bez zmartwień. Poszukaj kroju, który będzie bardziej dopasowany (wybierz elastyczne tkaniny) z dodatkową osłoną chroniącą przed przeciekaniem po bokach i z tyłu.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here