Kosmetyki naturalne i organiczne wpisują się w klimat łazienka zero waste.
Fot,. Unsplash,.com

Łazienka zero waste to wyzwanie, przecież szampon, żel pod prysznic czy pasta do zębów są niezbędne. Pierwszą rzeczą, którą zalecamy, jest uporządkowanie i posprzątanie łazienki. Ze wszystkimi pozostawionymi przedmiotami zobacz, co możesz zastąpić następującymi elementami z tej listy, które są zero waste.

Bambusowa szczoteczka do zębów to hit zero waste.
Fot. Unsplash.com

Łazienka zero waste: bambusowa szczoteczka do zębów

Służy znacznie dłużej i znacznie lepiej czyści zęby! Pod koniec jej życia możesz po prostu włożyć ją do pojemnika na kompost. Jednak przyjrzyj się rodzajowi włosia, które ma Twoja szczoteczka do zębów, ponieważ niektóre są wykonane z włosia nylonowego, inne z włosia dzika (w pełni biodegradowalnego), a niektóre są nasycone węglem drzewnym. Przeprowadź dodatkowe obserwacje, aby zobaczyć, co najbardziej Ci odpowiada!

Ciekawostka: rozkładanie plastikowej szczoteczki do zębów zajmuje 400 lat, podczas gdy bambusowej szczoteczki do zębów zajmuje to maksymalnie 3 lata.

Pasta do zębów

Tutaj masz kilka opcji do wyboru, ale pamiętaj, że niektóre z nich zawierają fluor, a inne nie, a większość zawiera olejki eteryczne. Najpierw pasta do zębów zapakowana w aluminium (którą można później poddać recyklingowi). Po drugie, możesz zrobić własną domową pastę do zębów, mieszając olej kokosowy, sodę oczyszczoną i kilka kropli olejku miętowego (i po prostu przechowuj ją w słoiku). Trzecią opcją są tabletki z pastą do zębów, które świetnie sprawdzają się w podróży, ale możesz ich używać także na co dzień. Jest wiele marek do wyboru, a jeśli wcześniej ich nie używałeś, używanie ich za pierwszym razem jest trochę dziwne! Na koniec, moja osobista rada jest taka, aby porozmawiać ze swoim dentystą, a także przeprowadzić dodatkowe obserwacje, aby znaleźć najlepszą dla siebie pastę do zębów.

Łazienka zero waste: mydło w kostce

Zamiast kupować płyn do mycia ciała (który jest zawsze pakowany w plastik), zdecyduj się na mydło w kostce – które może też pełnić funkcję kremu do golenia. W ten sposób unikniesz również kupowania puszek kremu do golenia, które są bardzo trudne do recyklingu. Ponadto istnieje tak wiele opcji domowego mydła w kostce o różnych zapachach, a są opcje bezzapachowe.

Szampon i odżywka

Niezależnie od rodzaju włosów, na pewno znajdziesz odpowiedni dla siebie szampon i odżywkę w kostce. Jest bowiem wiele różnych rodzajów do wyboru. Ciekawostka: używając jednej kostki szamponu i kostki z odżywką oszczędzasz 2,7 litra wody i 3 plastikowe butelki.

Łazienka zero waste: naturalna luffa, gąbka lub sucha szczotka

Nie są one konieczne, ale są pomocne, jeśli używasz je do szorowania martwego naskórka. Wybierz luffę lub gąbkę, aby uzyskać delikatniejszy peeling. Możesz również użyć małego bawełnianego ręcznika, aby uzyskać bardziej intensywny peeling. Na koniec możesz użyć suchą szczoteczkę, której należy używać przed prysznicem i która pomaga w krążeniu krwi w organizmie. Ale uważaj, jeśli masz niepewny stan skóry, możesz ją podrażnić. Wybierz więc to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!

Dezodorant

Tutaj masz wiele opcji do wyboru. Przede wszystkim wybierz, czy chcesz dezodorant z aluminium, czy bez. Po drugie, wybierz rodzaj opakowania, w którym chcesz go używać: szkło, papier lub bez opakowania (np. batonik). Po trzecie, możesz zrobić własny: po prostu wymieszaj sodę oczyszczoną, skrobię kukurydzianą i dodaj swój ulubiony olejek eteryczny. Przechowuj go w słoiku. PS: znalezienie najlepszego dezodorantu pasującego do Twoich potrzeb może być trudne, więc daj mu trochę czasu, nie zniechęcaj się.

Łazienka zero waste: maszynka do golenia

Ta maszynka do golenia posłuży Ci przez całe życie i zapewni najlepsze i najdokładniejsze golenie. Oprócz samej maszynki do golenia, po prostu kupujesz żyletki. PS: jest nowy, nowoczesny model tej maszynki do golenia, który ma zginaną szyjkę. Więc jest jeszcze łatwiejsza w użyciu i rzadziej się nią skaleczysz.

Kubeczek menstruacyjny podbija kobiecy świat.
Fot. Unsplash.com

Produkty menstruacyjne

Wszystkie panie mają do wyboru wiele opcji wielokrotnego użytku i zero waste. Po pierwsze, bielizna menstruacyjna, która ma grube wyściełanie, dzięki czemu nie ma wycieków (wystarczy wyprać ją pod wodą, aby wypłukać krew, a następnie wrzucić ją do pralki). Jako drugie, wkładki okresowe (bardzo podobne do bielizny menstruacyjnej). Po trzecie, kubeczki menstruacyjne – które są wykonane z silikonu i są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach.

4 KOMENTARZE

  1. […] Na rynku dostępne są alternatywy, takie jak biodegradowalne podpaski higieniczne. Są też silikonowe kubeczki menstruacyjne, krążki menstruacyjne, gąbki menstruacyjne, majtki menstruacyjne itp. Są to dobre alternatywy dla jednorazowych podpasek, które można kupić. Ale wkładki higieniczne z tkaniny to rzeczy, które możesz łatwo wykonać w domu za pomocą prostych rzeczy – skrawków materiału. Można je prać i używać do wielu różnych zastosowań, są nie tylko wygodne, ale także zero – waste! […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here