Co należy wiedzieć o witaminie E

Witaminy są w naszym życiu jednymi z najważniejszych związków, które regulują metabolizm. Z tego względu powinniśmy przywiązywać dużą wagę do tego, aby utrzymywać ich poziom w prawidłowych granicach, w czym mogą pomóc badania kontrolne i suplementy diety, jeśli pojawiają się niedobory. Jedną z witamin, o których ostatnio często się słyszy, jest witamina E. Poznajmy ją zatem bliżej.

Czym jest witamina E?

Witamina E to nazwa nadana grupie związków organicznych, wykazujących podobne działanie na ludzki organizm. Należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (razem z A, D i K). Nie jest syntetyzowana przez ludzki organizm, dlatego w całości musi zostać dostarczona wraz z pożywieniem lub z suplementami, kiedy jej poziom jest wyraźnie obniżony.

Ze względu na złożoną budowę, wchłanianie witaminy E jest uzależnione od wielu czynników, w tym chorób układu pokarmowego czy ilości wydzielanej żółci. Z tego względu między innymi osobami z chorobami woreczka żółciowego i po jego usunięciu, a także osoby cierpiące na takie choroby jak m.in. celiakia i inne schorzenia jelit, mogą mieć problem z jej prawidłowym wchłanianiem. Pojawia się wówczas szczególnie duże niebezpieczeństwo niedoborów.

Witamina E jako witamina młodości i zdrowia

Witamina E jest ostatnio szczególnie popularna ze względu na swój dobroczynny wpływ na zachowanie młodości przez człowieka, a zwłaszcza na piękną, młodą i jędrną skórę. Wynika to z faktu, że jest silnym antyoksydantem i przeciwdziała wolnym rodnikom. Jednocześnie stymuluje komórki skóry do regeneracji i przyspiesza proces jej gojenia, na przykład po takich problemach jak trądzik.

Witamina E za sprawą swoich właściwości antyoksydacyjnych pozytywnie działa także na inne tkanki naszego ciała i chroni je przed stresem oksydacyjnym. W efekcie może też przyczyniać się do walki z nowotworami. W badaniach dowiedziono, że między innymi redukuje szansę na rozwój nowotworu jajnika czy jelita grubego.

Witamina E na płodność

Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, witamina E w pozytywny sposób wpływa na płodność. Jest niezbędna do prawidłowej spermatogenezy i owulacji. Jest często wykorzystywana w leczeniu niepłodności.

To oczywiście nie wszystkie jej zalety. Jeśli chcesz poznać ich jeszcze więcej, koniecznie zajrzyj na stronę https://primabiotic.pl/2021/07/26/witamina-e-na-co-wplywa/.

Suplementacja witaminy E

Na suplementację witaminy E powinny zdecydować się osoby, które rzeczywiście cierpią na jej niedobory, co zostanie potwierdzone odpowiednimi badaniami. Wówczas witamina E w kroplach będzie najlepszym i najwygodniejszym sposobem na jej dostarczenie do organizmu, ponieważ wystarczy już 5 kropli dziennie, aby zapewnić sobie jej optymalny poziom. Marka Primabiotic gwarantuje przy tym prosty, naturalny skład swojego suplementu, dzięki czemu jest on bezpieczny dla osób w różnym wieku i różnej płci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here